auto motor i sport poleca:

Renault Kangoo – Dorosłym być

Poleć ten artykuł:

Wyrosło, dojrzało i spoważniało, ale wciąż ma ten sam młodzieńczy wyraz twarzy, co poprzednik. Nowe Renault Kangoo - lepsze niż poprzedni model, chociaż nie bez wad.

Renault Kangoo Zobacz całą galerię

Przy transporcie np. ziemniaków wymiary auta nie grają istotnej roli. Wystarczą wielki bagażnik i duża ładowność. Gdy w grę wchodzi przewóz osób, każdy centymetr jest już na wagę złota. Ponieważ nowe Kangoo chciałoby wozić bardziej ludzi niż towary, centymetrów przybyło mu tu i ówdzie całkiem sporo.

Większe znaczenie niż 10 cm więcej między osiami (teraz niemal 2,7 m) ma prawie 17 cm więcej na szerokość. Szerokością nadwozia, wynoszącą 1,83 metra, niepozorne Kangoo zawstydza nawet nową Lagunę. Sporo miejsca jest nie tylko na fotelach z przodu, ale również na tylnej kanapie, uformowanej na kształt trzech osobnych foteli, z wyraźnym zaznaczeniem miejsca dla każdego z pasażerów. Dzięki temu zaś, że z tyłu wnętrze Kangoo jest o 6 cm szersze niż z przodu, a podłogi nie zniekształca środkowy tunel, trzy osoby na tylnej kanapie mogą wygodnie podróżować nie tylko w teorii, ale i w praktyce. Dostęp do wnętrza przez szerokie, przesuwne drzwi - umieszczone po obydwu stronach nadwozia - jest bardzo komfortowy. Zajmowanie miejsca z tyłu jest dziecinnie łatwe i nie wymaga gimnastyki ani nóg, ani kręgosłupa.

Po zajęciu miejsca za kierownicą Kangoo potwierdza na każdym kroku przynależność do rodziny aut osobowych. Wygodna pozycja kierowcy pozwala na innych użytkowników dróg patrzeć nieco z góry i gwarantuje dobrą widoczność. Oparcie fotela dobrze przytrzymuje plecy na boki, ale mogłoby być nieco twardsze. Ogromna przednia szyba i spore okna boczne zapewniają wnętrzu dużo światła i sprzyjają widoczności we wszystkich kierunkach. Kontrolowanie tego, co dzieje się z boku i za autem jest łatwiejsze niż w wielu innych samochodach, bo lusterka zewnętrzne Kangoo są wielkie jak patelnie. Bardzo prosta obsługa, przy liczbie przełączników ograniczonej do niezbędnego minimum, każdemu powinna przypaść do gustu.

Nawet bardziej niż pasażerów, rozmiary nowego Kangoo cieszą kierowcę. Większy o przeszło 12 cm rozstaw kół niż u poprzednika i niższe o 6 cm nadwozie oraz duży rozstaw osi obiecują stabilne zachowanie auta zarówno na prostej, jak i na zakrętach. Zawieszenie - z przodu na kolumnach McPhersona i wahaczach poprzecznych, a z tyłu z belką skrętną i stabilizatorem - podkreśla w pełni osobowy wizerunek Kangoo i stawia go pod względem konstrukcyjnym układu jezdnego na równi z innymi popularnymi samochodami o bardziej klasycznym wyglądzie.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 83 450 PLN
Dostępne nadwozia: furgon-3, kombi van-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Renault | Kangoo | van | test

Oceń artykuł:

3,50

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij