auto motor i sport poleca:

Renault Modus - Gry i zabawy

Poleć ten artykuł:

Po mniej lub bardziej udanych doświadczeniach z terenowymi minivanami i autami dla nonkonformistów przyszedł czas na eksperyment z samochodem dla dużych dzieci.

Renault Modus Zobacz całą galerię

auto motor i sport 11/2004

Koncern Renault podziwiam za odwagę stylistyczną, za pomysłowość w kreowaniu coraz to nowych grup odbiorców dla swoich wybranych produktów oraz za niektóre hasła reklamowe. Najnowszy produkt koncernu - Renault Modus - jest tego najlepszym przykładem.

To, co u rodziców dojrzewającego potomka może wywoływać obawy co do skuteczności tradycyjnych metod wychowawczych, dla Renault ma stanowić skuteczne hasło reklamujące Modusa: "Dorosnąć, tylko po co?"

A choćby po to, by zarobić na właśnie ten samochód, który w najtańszej wersji kosztuje prawie 50 000 zł. To jedno z najdroższych aut segmentu B, w którym znajdziemy m.in. tańszego o 8 000 zł Forda Fusiona, czy tańszą o 5 000 zł Hondę Jazz. A zatem pod jakimś względem Modus musi być wyjątkowy.

Może chodzi o stylistykę? Auto wygląda jak van, z którego wypuszczono powietrze. Jest małe i zgrabne, wzorowo proporcjonalne. I jak na Renault - zaskakująco normalne. W czasie testu ludzie oglądali się za nim, ale za trzy miesiące już przestaną. Co zatem miałoby w nim być niezwykłego?

Wyjątkowość Modusa - jak podkreślają jego konstruktorzy - polega na możliwości przesuwania, poszerzania i składania tylnej kanapy. Dzięki czemu może on być samochodem cztero - lub pięcioosobowym. Z bagażnikiem wielkości... schowka na dokumenty, na teczkę, na teczkę i torbę, na dwie torby lub małą pralkę.

Do tego bagażnika można dostać się albo przez otwierane tradycyjnie do góry drzwi, albo przez bardzo mały właz (w tych- że drzwiach) po odchyleniu w dół niewielkiej klapy. Przypomina to sposób w jaki odchylała się mała pokrywa bagażnika w legendarnym Mini lub (większa) w starszych wersjach trzydrzwiowego Civica. Tyle że w Mini i w Hondzie wliczono to w cenę modelu, a w Modusie trzeba za to zapłacić dodatkowo 1 200 zł. To z pewnością jeden z najdroższych lufcików świata.

Tylną kanapę można przesuwać do przodu, zwiększając pojemność bagażnika. Po przesunięciu o jeden skok, bagażnik powiększy się ze 198 l do 226 l. Kolejny skok - to wzrost pojemności do 248 l. Teraz można też rozsunąć siedzisko kanapy, bo przestrzeń po jej obydwu stronach nie jest już ograniczona tylnymi nadkolami. Od tego momentu Modus staje się samochodem pięcioosobowym, a siedzący z tyłu już wiedzą o co chodziło autorowi hasła reklamowego - mówiącego o dorastaniu. Ostatni skok przesuwu kanapy zwiększa pojemność bagażnika do 274 l. Teraz już nie tylko nie ma gdzie wcisnąć bioder, ale i nóg. A bagażnik wciąż mały! Boże, spraw bym znów był dzieckiem.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 33 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-2
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Renault | Modus | hatchback | test

Oceń artykuł:

4,60

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij