auto motor i sport poleca:

Seat Leon - Zrobiony na ostro

Poleć ten artykuł:

Miało być sportowo - i jest sportowo. Miało być "auto emocion" - i rzeczywiście model ten budzi emocje. Nowy Seat Leon jeździ tak dobrze jak wygląda.

Seat Leon Zobacz całą galerię

Seat nie ma łatwego życia w koncernie Volkswagena. Włączony do tzw. Grupy Audi, obok tej właśnie ekskluzywnej niemieckiej marki oraz obok Lamborghini ma sobie wypracować własny imidż. Postawił na sportowy wizerunek, co początkowo budziło uśmieszki politowania. Ale teraz sprawa zrobiła się poważna. Nowy Seat Leon został opracowany na platformie VW Golfa V, jest równie jak on praktyczny, ale przede wszystkim daje swojemu kierowcy coś, czego Golf nie daje - poczucie indywidualizmu i świadomość poruszania się naprawdę oryginalnym autem. Oryginalność to być może słowo cokolwiek na wyrost - główny stylista Seata Walter de Silva projektował wcześniej Alfy Romeo i to widać po nowym Seacie. Ukryta za obramowaniem szyby tylnych drzwi klamka to najbardziej oczywista powtórka z Alfy. Ale niczemu ona nie przeszkadza, bo Leona i tak nie sposób pomylić z żadnym innym autem. Nowy model dobrze wpisuje się w stylistykę hiszpańskiej marki, nawiązując do zgrabnego vana Altea, sam jednak pozostaje niższym od niego o 11 cm modelem w stylu coupé.

Nadwozie skrojone "na sportowo" powoduje zwykle, że wnętrze auta nie jest zbyt przestronne - ale nie w Leonie. Nowy model jest dłuższy od poprzedniego o 13 cm i mierzy 4,32 m, rozstaw osi urósł zaś o 7 cm (do 2,58 m) - między innymi dzięki temu wnętrze jest przestronne, nawet w części przeznaczonej dla pasażerów podróżujących z tyłu. Ilość miejsca nad głową jest tam zresztą większa niż w Golfie, 341-litrowy bagażnik okazuje się tylko o 9 litrów mniejszy, dzielone oparcie tylnych foteli umożliwia przewiezienie na przykład drobnego mebla, jeśli już ktoś się uprze. Umiarkowaną liczbę schowków i brak kieszeni w tylnych drzwiach można Leonowi jakoś wybaczyć.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 56 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Seat | Leon | hatchback | raport | test

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij