auto motor i sport poleca:

Slim & Fit - Mazda 2

Poleć ten artykuł:

Nowa Mazda 2 zrywa z otyłością i nudą w klasie maluchów - waży niewiele i wygląda całkiem zgrabnie.

Mazda 2 Zobacz całą galerię

Mazda coraz odważniej idzie pod prąd motoryzacyjnych trendów. Jako jedyna firma na świecie utrzymuje przy życiu silnik Wankla (w modelu RX-8) i stara się trzymać na wodzy rozmiary i masę swoich nowych modeli. Za chwilę w sprzedaży pojawi się nowa Mazda 2 - o cztery centymetry krótsza i o blisko 100 kg lżejsza niż jej poprzedniczka, ale nawet bardziej przestronna i komfortowa niż ona. Ponadto, nadwozie o lżejszej konstrukcji zapewnia jej bardziej dynamiczne właściwości jezdne i większą precyzję prowadzenia.

W ciągu ostatnich pięciu lat samochodowy segment B, jako jeden z nielicznych, zanotował 10-procentowy wzrost sprzedaży. A że konkurentów wciąż w nim przybywa, Mazda postanowiła zastąpić dotychczasowy model - praktyczny i przestronny, ale o wyglądzie pudła na kółkach - czymś, co budziłoby większe emocje i dawało więcej frajdy z codziennej eksploatacji. Faktycznie, dynamiczna sylwetka - z wznoszącą się ku ty- łowi dolną linią okien i uwypuklonymi przednimi nadkolami - zdecydowanie wyróżnia nową "2" na tle samochodowego planktonu.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 54 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Mazda 2 | hatchback

Oceń artykuł:

4,70

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij