auto motor i sport poleca:

SsangYong Rexton - Cała naprzód

Poleć ten artykuł:

Obnosi banderę, która rzadko gościła na naszych wodach. Wymiarami odpowiada największym promom, sprostać zaś chce najbardziej luksusowym liniowcom. Czy SsangYong Rexton może zagrozić np. BMW X5?

SsangYong Rexton Zobacz całą galerię

auto motor i sport 9/2004

Wiem, nie szata zdobi... Gdyby jednak nie ona, nikt z przechodniów nie obejrzałby się za Rextonem. Cóż z tego, że większość patrzy na niego jak na coś zjawiskowego i zachodzi w głowę, skąd u właściciela aż takie zamiłowanie do chromu, że wyłożył nim nawet nadkola na błotnikach? Nie ma wyjścia, w wersji Lux taki styl to standard. Inni przechodnie patrzą, chociaż nie wiedzą na co. Ale patrzą! W tym czasie BMW X5 przejeżdża niezauważone.

Jak dotąd SsangYongi rzadko gościły na naszych drogach, a jeśli już, to reprezentowały obcą banderę - Daewoo. Wkrótce sytuacja ta może ulec zmianie. SsangYong doczekał się w Polsce oficjalnego importera i chętniej niż do związków z Daewoo przyznaje się do związków z Mercedesem. Testowany Ssang- Yong Rexton RX270 XDi Lux dziedziczy po nim nie tylko 165-konny silnik Diesla, ale równie ż pięciostopniową przekładnię automatyczną.

Jak na luksusowego SUV-a przystało, obok bogatego wyposażenia standardowego z dziedziny bezpieczeństwa (cztery airbagi, ABS i ESP) oraz komfortu obsługi i podróżowania (elektrycznie regulowane przednie fotele, automatyczna klimatyzacja, elektrycznie sterowane okno dachowe), Rexton oferuje również napęd na cztery koła. Standardowo moment obrotowy w całości jest przekazywany do kół tylnej osi. Napęd wszystkich kół uruchamia się przyciskiem (4H) na konsoli środkowej. Na warunki ekstremalne pozostaje jeszcze do wykorzystania napęd 4L, również uruchamiany przyciskiem. Wówczas rozkład napędu pomiędzy osie blokuje się w proporcji 50% do 50%, załącza się reduktor oraz blokady centralnego i tylnego mechanizmu różnicowego.

Obficie "zaopatrzony" w techniczne wynalazki i przystosowany do poruszania się w terenie (prześwit Rextona wynosi 20 cm, kąt natarcia - 28,5°, kąt zejścia - 25°) luksusowy SsangYong, zbudowany na ramie i wyposażony w sztywną tylną oś, z daleka od zwykłych dróg radzi sobie całkiem dobrze. Śmiało można wypuścić się nim dalej niż na przydomowy trawnik. Ze względu na drogowy, a nie terenowy bieżnik opon, lepiej nie tracić wzrokowego kontaktu z cywilizacją. Wcześniej niż możliwości auta, kończą się możliwości opon.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 127 000 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: SsangYong | Rexton | SUV | raport | test

Oceń artykuł:

3,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij