auto motor i sport poleca:

SsangYong Rexton kontra Toyota Land Cruiser

Poleć ten artykuł:

Mocą raczej nie imponują, ale z racji wielkości i konstrukcji mogą bardzo dużo, i niekoniecznie tylko w terenie - oto ostatnia para przeciwników w naszym pojedynku: SsangYong Rexton II i Toyota Land Cruiser 120.

Auta koreańskie Zobacz całą galerię

Obydwa auta prezentują się podobnie - potężną bryłę nadwozia wyróżniają w nich mocno wybrzuszone nadkola oraz wyrazisty przód z chromowanym grillem pomiędzy wysokimi lampami. Na modłę amerykańską w Rextonie przyciemniono tylne szyby. Całość wygląda nieźle i budzi zaufanie. W porównaniu z Land Cruiserem, z jego bardziej kanciastym nadwoziem i z zawieszonym na tylnych drzwiach kołem zapasowym, Rextonowi dużo bliżej do luksusowych SUV-ów niż do "twardych" terenówek. Wnętrza obu aut bardziej przypominają te z luksusowych limuzyn - zapach wszechobecnej skóry, nieco "aluminium" i mnóstwo elektrycznych wspomagaczy.

W obydwu autach nie brakuje miejsca, z tyłu wygodnie będą podróżować trzy osoby (a nawet dodatkowe dwie w bagażniku "japończyka", bokiem do kierunku jazdy). Oba mają obszerne bagażniki, mieszczące od 620 (Toyota ) do 935 l (!) w SsangYongu - w obu przy rozłożonych siedzeniach.

Priorytety konstrukcyjne widać na tunelu środkowym, gdzie umieszczono centrum zarządzania przeniesieniem napędu. W Rextonie jest tam tylko dźwignia pięciobiegowego, sekwencyjnego automatu; Land Cruiser, oprócz rączki automatu z terenowymi przełożeniami, ma dźwignię reduktora i włącznik blokad dwóch (centralnego i tylnego) mechanizmów różnicowych. Oba samochody posiadają układ wspomagający zjazd z pochyłości; dodatkowo Toyota ma pneumatyczne zawieszenie, z możliwością wyboru trybów "komfort" lub "sport".

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 127 000 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: SsangYong | Rexton | Toyota | Land Cruiser | test porównawczy | test

Oceń artykuł:

4,80

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij