auto motor i sport poleca:

Subaru G3X Justy AWD - Mieszanka niefirmowa

Poleć ten artykuł:

Zdobi je logo Subaru, jednak auto nie ma ani silnika typu bokser, ani też stałego napędu na cztery koła. A co ma? Masę przełączników z Opla oraz zespoły napędowe z Suzuki - oto nowe Subaru G3X Justy AWD.

Subaru G3X Justy AWD Zobacz całą galerię

To dziwne, wyjątkowo nierasowe Subaru powstaje w węgierskiej fabryce Suzuki i jest owocem wieloletniej współpracy obydwóch marek - poprzedni model Justy również produkowany był w tej samej fabryce. Powstaje na tej samej linii, na której wytwarzane jest Suzuki Ignis, stąd bliźniacze podobieństwo stylistyczne i techniczne obu samochodów. Jak należy odczytywać symbol G3X? G to Global Platform, 3 - japońskie określenie segmentu B, a X oznacza Crossover Vehicle, czyli po- łączenie w jednym samochodzie cech auta miejskiego, minivana oraz SUV-a.

Żeby poczuć klimat wnętrza małego Subaru, nie trzeba szukać salonu tej marki, a wystarczy udać się do Opla i wsiąść do... Agili lub Corsy. Ten sam włącznik świateł, kierunkowskazów i wycieraczek, tę samą kierownicę (choć z innym logo), ten sam drążek zmiany biegów i hamulca ręcznego znajdziemy w Justy. List ę można by wydłużyć o kilkanaście kolejnych elementów, ale zamiast raportu z jazdy, powstałaby wtedy wyliczanka wyposażenia seryjnego.

Pocieszające jest to, że plastikowe materiały wykończeniowe są zrobione z dobrego gatunkowo (choć twardego) tworzywa, a przy tym zostały solidnie zamontowane.

Jak na tak niewielkie auto, Justy zapewnia kierowcy komfortowe warunki prowadzenia. To zasługa w miarę wygodnych foteli oraz zamontowania ich na takiej wysokości, by zapewnić kierującemu jak najbardziej naturalną pozycję, co pozwoliło z kolei na stworzenie odpowiedniej przestrzeni dla kolan osób siedzących z tyłu. Ale nie miejmy złudzeń, co do możliwości bądź co bądź małego Subaru. Wystarczy unieść pokrywę bagażnika, by przekonać się kosztem czego uzyskano tak wiele miejsca w części pasażerskiej - pojemność przedziału bagażowego wynosi zaledwie 236 litrów.

Pod maską Subaru pracuje czterocylindrowy - niestety, to nie bokser - silnik o pojemności 1,3 l, uzyskujący maksymalną moc 94 KM. To, co łączy go z turbodoładowanym bokserem Imprezy WRX to wyraźne pobudzenie w górnym zakresie obrotów. Na tym koniec podobieństw, nawet przy bardzo mocno rozwiniętej wyobraźni.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 94 666 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Subaru | Justy | hatchback | raport | test

Oceń artykuł:

3,60

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij