auto motor i sport poleca:

Suzuki Splash – Będzie plusk?

Poleć ten artykuł:

Ma trafiać do młodych, dynamicznych. Do par i niewielkich rodzin. Tę marketingową formułkę znamy nie od dziś. Wygląda na to, że akurat w przypadku Suzuki Splasha ma ona swoje uzasadnienie. Dlaczego?

Suzuki Splash Zobacz całą galerię

Bo Splash wygląda świeżo i oryginalnie. Bo ma pięciodrzwiowe nadwozie, obszerne wnętrze i smaczne detale. Bo stawia na ekologię - jest w czołówce aut o najmniejszej emisji CO2 na kilometr. I dlatego jeszcze, że na drodze potrafi pokazać pazury.

Splash jest spokrewniony z innym miejskim autem Suzuki - Swiftem. Ma identyczną płytę podłogową oraz zawieszenie przednie (z kolumnami McPhersona) i tylne (z belką skrętną). Odziedziczył też po Swifcie niektóre detale kabiny i niemal tę samą pewność siebie podczas jazdy, mimo nieco węższego, ale o 9 cm wyższego nadwozia.

Nowe Suzuki najbardziej zaskakuje tam, gdzie się tego po nim nie spodziewasz - na krętej górskiej drodze. Przyciskane do muru, zmuszone do atakowania zakrętu za zakrętem - jest posłuszne i stabilne. Przechyla się wprawdzie na boki, przy ostrym dohamowaniu i nagłym skręcie potrafi lekko zamieść tyłem, ale jego zachowanie zawsze jest przewidywalne. Niezły jest też układ kierowniczy z elektrohydraulicznym wspomaganiem, który ruchy kierownicą przenosi na asfalt szybko, jednak daje "rozmyte" pojęcie o tym, co się dzieje z przednimi kołami. Za to w mieście, podczas manewrowania w zatłoczonych uliczkach, kierownicą można obracać bardzo lekko, jakby od niechcenia.

W Europie oferowany jest z trzema silnikami do wyboru, ale do nas ma na razie trafiać tylko z 1,2-litrową benzynową jednostką napędową. 86 koni mechanicznych, przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 12,3 s i prędkość maksymalna, wynosząca 175 km/h - wszystko to na papierze wygląda bardzo obiecująco. W ruchu miejskim dynamika Splasha jest wystarczająca, jednak im dalej od miasta, tym gorzej. W trasie brakuje mu tchu w niskim zakresie obrotów, reakcję na gaz ma bardzo przeciętną, a przed obrotami większymi od 5500 obr/min - broni się z całych sił. Na jego plus na pewno można zaliczyć niewielkie zużycie paliwa, niezbyt donośną pracę silnika i niską emisję CO2 - na poziomie 131 g/km.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 39 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Suzuki | Splash | hatchback | raport | test

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij