auto motor i sport poleca:

Suzuki Swift i Suzuki Splash – test

Poleć ten artykuł:

Wyposażenie kontra styl. Splash i Swift mają wspólne korzenie w postaci niemal identycznej płyty podłogowej, która wyznacza wielkość auta, ale diametralnie różnią się wyglądem.

 

Suzuki Swift i Splash Zobacz całą galerię

Przy niemal identycznych rozstawie osi i szerokości nadwozia, wnętrza obu aut są tak samo przestronne. Więcej powietrza jest jednak w Splashu, który na wysokość przerasta Swifta o 9 cm. Z tego względu pasażerowie tylnej kanapy Splasha mają więcej miejsca nad głową.

Swift chce być większy, ale nie do końca mu się to udaje

Z przodu w Splashu i w Swifcie kierowcy mają identyczną ilość miejsca na nogi i na wysokości ramion. Pozycja za kierownicą nieco mniej na baczność jest domeną Swifta, w którym i tak siedzi się dość wysoko. Bardziej komfortowo wsiada się do wyższego Splasha. Dzięki nadwoziu dłuższemu o 4,5 cm Swift ma bagażnik większy o 23 l niż bagażnik Splasha (178 l).

Mimo że plastik, z którego wykonano deskę rozdzielczą jest tak samo twardy w obydwu autach, dzięki zróżnicowaniu faktur różnych elementów nieco lepiej prezentuje się wnętrze Splasha. Także dlatego, że na wielkich połaciach plastiku na drzwiach znajduje się nieduża wstawka z tkaniny. Kieszenie w przednich drzwiach Splasha mogą pomieścić cienkie przedmioty formatu A4 i 0,5-litrową butelkę z napojem, w Swifcie - jedynie notatnik. W drzwiach z tyłu ani Splash, ani Swift nie mają kieszeni. Oprócz tradycyjnych schowków Swifta, Splash oferuje sporą otwartą półkę przed pasażerem i nieduży zamykany schowek na środku deski rozdzielczej.

Za takie same pieniądze, 42 900 zł, Splash i Swift oferują prawie to samo pod względem przestronności kabiny i zachowania na drodze. Obydwa auta prowadzi się pewnie i stabilnie, mocniejszy o 6 KM Swift jest jedynie nieznacznie szybszy. Do "setki" rozpędza się w 11 s, natomiast Splash - w 12,3 s. Zasadnicza różnica między Splashem i Swiftem daje się zauważyć tylko w wyposażeniu - Splash ma o 4 poduszki powietrzne więcej. Można je mieć również w Swifcie, ale wtedy trzeba wybrać droższą wersję, dodatkowo wyposażoną w przednie światła przeciwmgielne. Warto? Wybór należy do Ciebie, ale ja brałbym Splasha - albo lepiej wyposażonego, albo tańszego.

Tekst: Maciej Ziemek,
Zdjęcia: Mariusz Barwiński

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 50 890 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Suzuki | Swift | Splash | test

Oceń artykuł:

2,80

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij