auto motor i sport poleca:

Taka sama, ale inna - Subaru Impreza WRX STI

Poleć ten artykuł:

W całej historii świata to dopiero trzecie pokolenie, a mogłoby się wydawać, że istnieje od zawsze - Subaru Impreza WRX STI.

Subaru Impreza WRX STI Zobacz całą galerię

Nowa Impreza STI jest najlepszym dowodem na to, że nawet jeśli uroda bazowego modelu jest wątpliwa, to dobrze zrobiona bojowa wersja zawsze będzie wyglądać atrakcyjnie. Subaru ma bardzo agresywny wygląd - spuchnięte błotniki, szeroki wlot powietrza na masce, specjalne zderzaki, duże obręcze kół, sporych rozmiarów (chociaż znacznie mniejszy niż do tej pory) tylny spoiler i dwie pary rur wydechowych. I nie ma żadnych ozdobników - wyloty powietrza w przednim zderzaku i błotnikach są rzeczywiście wylotami powietrza, a nie dekoracją.

Idea Subaru jest taka, żeby Impreza STI stała się bardziej wyrafinowana i bardziej premium. Stąd większa uwaga poświęcona stylizacyjnym detalom, bogatsze wyposażenie z dłuższą listą dodatków, stąd też po raz pierwszy w ofercie układ stabilizacji toru jazdy. We wnętrzu odmianie oznaczonej jako STI zafundowano inną tablicę przyrządów, inną kierownicę, inne wykończenie, a tak- że dyskretne czerwone podświetlenie diodami LED. Nie na miejscu są tylko twarde plastiki.

Nie mają one jednak znaczenia, jeśli chodzi o kręcenie kółkiem. Wersja STI ma bowiem godzić dwie rzeczy - z jednej strony umożliwiać wspinaczkę na wyższe półki, z drugiej być bazą dla rajdówek grupy N. Na potrzeby STI podwozie cywilnej Imprezy zostało więc zmodyfikowane. Rozstaw osi wydłużył się o 25 mm (w porównaniu z poprzednią Imprezą STI aż o 100 mm), chociaż długość nadwozia pozostała nie zmieniona. Większy jest też rozstaw kół (1530 mm z przodu i 1540 mm z tyłu), a STI jest od cywilnej Imprezy szersza o 55 mm. Z kolei w porównaniu z dotychczasowym modelem, nowy (mający nadwozie o mocniejszej konstrukcji) praktycznie nie przybrał na wadze (jest o około 10 kilogramów cięższy).

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 197 938 PLN
Dostępne nadwozia: sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Subaru | Impreza | WRX STI | hatchback | raport | test

Oceń artykuł:

4,90

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij