auto motor i sport poleca:

Taki sam?

Poleć ten artykuł:

Kto pamięta krzyk, jaki się podniósł kiedy w 1999 roku BMW wytoczyło z garażu swojego SUV-a? Że nie ma już żadnej świętości, że to już nie BMW oraz ogólnie, że koniec świata jest bliski. Siedem lat i 616 857 egzemplarzy później słońce jednak wschodzi i zachodzi tak samo, nikt jakoś nie marudzi, a BMW liczy gotówkę.

BMW X5 Zobacz całą galerię

Sukces oryginalnego X5 okazał się tak wielki, że stworzenie następcy było z za- łożenia proste i polegało na udoskonaleniu tej samej koncepcji. Czyli to samo, tylko więcej, lepiej i szybciej - duże nadwozie, duże koła, spory prześwit, stały napęd 4x4, mocniejsze silniki, komfort limuzyny oraz układ jezdny "zorientowany" jednoznacznie na asfalt. Stylizacja mocno nawiązuje do pierwszego X5, proporcje są niemal identyczne, ale wykonanie po nowemu. Efekt? Nowy model na żywo wygląda jeszcze lepiej niż na zdjęciach. Bardzo szeroki rozstaw kół i prze- tłoczenia na pokrywie silnika wyglądają wręcz bojowo. Tylna szyba jest teraz bardziej pochylona, pod nią zachowano charakterystyczne elementy oryginalnego X5 - lampy w kształcie litery L i dzieloną tylną klapę.

We wnętrzu wylądował system iDrive z wielofunkcyjnym pokrętłem i dużym kolorowym ekranem. Nowością jest dźwignia (właściwie dżojstik) zmiany biegów oraz zestaw ośmiu programowanych przycisków na konsoli, które ułatwiają dostęp do ulubionych funkcji, np. wcześniej zaprogramowanych miejsc w układzie nawigacji bądź często używanych numerów telefonu.

Do przykrycia nowego modelu potrzebne jest pudło aż o 19 cm dłuższe, o 7 szersze i o 5 wyższe. O 113 mm wzrósł rozstaw osi, z czego 40 mm przypada na przestrzeń między fotelami a kanapą. Z tyłu podróżuje się teraz chyba wygodniej niż w "piątce", a przestrzeń bagażowa wzrosła do 620 l. Na życzenie (czytaj: za dopłatą) nowy X5 będzie miał też możliwość przewiezienia siedmiu osób. Jak mówi BMW, trzeci rząd siedzeń został zaprojektowany dla pasażerów o wzroście do 170 cm. Sprawdziliśmy i rzeczywiście warto się trzymać tej definicji.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 294 300 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: BMW X5 | terenówka | test | Roman Popkiewicz

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij