auto motor i sport poleca:

Tata Nano – Nano kosmos

Poleć ten artykuł:

W końcu na drodze. Tata Nano to najtańszy seryjnie produkowany samochód świata. A Steve Cropley to pierwszy europejski dziennikarz, który zaliczył z nim bliskie spotkanie trzeciego stopnia. Oto wrażenia.

Tata Nano Zobacz całą galerię

Najtańszy samochód świata ma zmotoryzować Indie. Europy motoryzować nie musi, ale i tak ma nadzieję ją zawojować, bo kosztując 5000 euro będzie najtańszym samochodem na rynku. Prezentacja prototypowego Nano Europa odbyła się podczas tegorocznego salonu samochodowego w Genewie. Auto ma w stosunku do wersji indyjskiej nadwozie wydłużone do 3,29 m, jest wyposażone w ABS oraz dwie poduszki powietrzne. Producent zapewnia, że Nano sprosta też wymogom testów zderzeniowych Euro-NCAP. Układ kierowniczy wersji europejskiej będzie wyposażony we wspomaganie elektryczne. Pod karoserią kryje się 70-konny trzycylindrowy silnik benzynowy, mający zużywać 4,2 l paliwa na 100 km. Debiut w Europie ma nastąpić między 2010 a 2012 rokiem.  

Tagi: Tata | Nano | czteromiejscowa limuzyna

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij