auto motor i sport poleca:

Test czytelników – Citroen C4

Poleć ten artykuł:

Citroën - legendarna marka, od lat słynąca z wielu odważnych rozwiązań technicznych oraz stylistycznych - dość niespodziewanie zmienia kurs.

Zobacz całą galerię

 

Gdy wiele lat temu przez bramę fabryki Citroëna wyjechał model DS - świat oniemiał. A wszystko, co w motoryzacji było "przedtem" - stało się nieważne. Potem Citroën podniesiony do godności najbardziej awangardowego projektanta samochodów mistrzowsko korzystał z tego imidżu, wzmacniał go, rozbudowywał, a kolejne modele trafiały do annałów motoryzacji i do garaży ludzi, którzy bardzo nie chcieli ginąć w szarym tłumie. Kolejne "dziwne modele" kontynuowały tę linię, chociaż więcej było czasem tylko sławy, a nie pieniędzy. Citroën C4 w dotychczasowym wcieleniu też oferował dużą dawkę oryginalności. Wersja rajdowa z genialnym Sebastienem Loebem za kierownicą okazała się samochodem niepokonanym. Zachwycało to wiernych fanów tej marki, ale w masową sprzedaż się nie przemieniło. Nowe C4 idzie w inną stronę. Zdecydowanie mniej awangardy, w zamian - zwykły kompaktowy samochód, mający przyciągnąć zwykłych masowych klientów. Czy taki nagły populizm tej awangardowej marce pomoże czy zaszkodzi - pokaże rynek. A my spytaliśmy naszych wiernych czytelników. Ich opinie poznacie przeglądając zdjęcia w galerii obok - link.

Tekst Julian Obrocki,
zdjęcia Mariusz Barwiński
amis 3/2011

 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 59 990 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, suv-5, van-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Citroen | C4 | ocena Czytelników

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij