Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0
BP BP

Test czytelników – Citroen C4

Citroën - legendarna marka, od lat słynąca z wielu odważnych rozwiązań technicznych oraz stylistycznych - dość niespodziewanie zmienia kurs.

 

Gdy wiele lat temu przez bramę fabryki Citroëna wyjechał model DS - świat oniemiał. A wszystko, co w motoryzacji było "przedtem" - stało się nieważne. Potem Citroën podniesiony do godności najbardziej awangardowego projektanta samochodów mistrzowsko korzystał z tego imidżu, wzmacniał go, rozbudowywał, a kolejne modele trafiały do annałów motoryzacji i do garaży ludzi, którzy bardzo nie chcieli ginąć w szarym tłumie. Kolejne "dziwne modele" kontynuowały tę linię, chociaż więcej było czasem tylko sławy, a nie pieniędzy. Citroën C4 w dotychczasowym wcieleniu też oferował dużą dawkę oryginalności. Wersja rajdowa z genialnym Sebastienem Loebem za kierownicą okazała się samochodem niepokonanym. Zachwycało to wiernych fanów tej marki, ale w masową sprzedaż się nie przemieniło. Nowe C4 idzie w inną stronę. Zdecydowanie mniej awangardy, w zamian - zwykły kompaktowy samochód, mający przyciągnąć zwykłych masowych klientów. Czy taki nagły populizm tej awangardowej marce pomoże czy zaszkodzi - pokaże rynek. A my spytaliśmy naszych wiernych czytelników. Ich opinie poznacie przeglądając zdjęcia w galerii obok - link.

Tekst Julian Obrocki,
zdjęcia Mariusz Barwiński
amis 3/2011

 

zobacz galerię

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 59 990 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  No to się różnimy w tym poglądzie, bo ja uważam, że jest progres w stosunku do poprzednika. Rozumiem, że musi być nawiązanie do pierwowzoru, ale ile można klepać koncepcję "pancernika" (tak mi się skojarzył kształt Garbiego)? Dobrze, że nadali mu bardziej dynamiczne kształty (może w końcu zaczną robić auta mające w sobie coś więcej niż nudę, praktyczność i wszechstronność).
  ~Samuraj, 2011-07-20 01:36:48
 • avatar
  zgłoś
  W czym? Dynamiczna w New Beetle?A czy nowe rozwiązanie słupków "A" i płaskiego dachu w the Beetle w ogóle pasuje do koncepcji Garbusa ? Bo według mnie może i wygląda inaczej, śmieszniej, ciekawiej - ale nijak nie pasuje... mnie. Może Beetle'owi i jego twórcom tak , ale oni go nie kupują
  airmatic, 2011-07-18 14:46:59
 • avatar
  zgłoś
  jak w VW New Beetle (po co komu ta okrągła maska i linia dachu wygięta w łuk?Naprawdę nie podoba ci się ta bardziej dynamiczna linia nadwozia?
  ~Samuraj, 2011-07-18 14:40:30
 • avatar
  zgłoś
  Zacznę chyba bronić tej nowej C4. Spodobała mi się deska rozdzielcza (ergonomia znacznie lepsza niż w poprzedniku plus dobre, miękkie materiały), wyraziste detale przeniego pasa (niech VW i Kia spróbują narysować je lepiej) i przede wszystkim świetne opinie z długodystansowego testu w "Top Gear" .Sylwetka nowego modelu początkowo wydawała się mało wyrazista, by się skutecznie bronić... Tak naprawdę jej siłą jest wyrafinowana elegancja, zamiast dawnego zamiłowania do form jajowatych, jak w VW New Beetle (po co komu ta okrągła maska i linia dachu wygięta w łuk? Właściciele C4 first do dziś tego nie wiedzą).Jeśli tylko klienci odsuną uprzedzenia o Citroenie, a firma nie zaliczy potknięć, to wtedy kompaktowy Citroen znowu i zasłużenie wróci do łask
  airmatic, 2011-07-18 12:01:53
 • avatar
  zgłoś
  Na pewno jest ciekawszy od Cee'da i Golfa.
  ~Samuraj, 2011-05-15 03:46:56
 • avatar
  zgłoś
  Legendarna marka rozmieniła się na drobne, stwarzając nowego C4. Samochód znów odjeżdża w stronę bezcharakternej, choć dosyć ładnej Xsary - zapominając, jak to fajnie było kiedyś być Citroenem Cóż poradzić, skoro zamiast produktu rangi medali okolicznościowych firma znad Sekwany serwuje... pospolite pięciozłotówki w rodzaju Golfa, Astry, Focusa i... Kii cee'd. Na sam widok Ce-czwórki pieniądze same zaczynają rozmieniać się w kieszeni . Ale i tak uważam, że tego rodzaju pospolite auta najlepiej wytwarza Skoda niż Kia i Fiat z (ostatnio) Citroenem na dokładkę Jaką więc rację bytu ma ten dość nudny Citroen?
  airmatic, 2011-05-15 02:19:07
 • avatar
  zgłoś
  Niemieckie uber alles. Widać latarka w większości przypadków urzeka. No cóż, może pan Piotr odnajdzie w nim odrobinkę Golfa.
  ~Samuraj, 2011-05-15 01:30:42
 • avatar
  zgłoś
  Nowa C5 wyszła im. Tylko, że zaprojektował ją były designer Audi. C4 też podchodzi elementami pod 5 i chyba dobrze.
  ~jeff, 2011-05-09 20:11:03
 • avatar
  zgłoś
  Citroën - legendarna marka, od lat słynąca z wielu odważnych rozwiązań technicznych oraz stylistycznych - dość niespodziewanie zmienia kurs.
  auto motor i sport, 2011-05-09 09:35:51
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij