auto motor i sport poleca:

Test czytelników – Hyundai ix20

Poleć ten artykuł:

Nowa latorośl w rodzinie Hyundaiów bardzo spodobała się naszym jurorom. Model ix20 ma wiele zalet. I jeden kłopot - jak podbić nasz rynek.

Zobacz całą galerię

 

Rynki motoryzacyjne to obszar bardzo konserwatywny. Od pokoleń, słusznie czy niesłusznie, potrafimy kultywować, jeszcze po dziadku, zasłyszane opinie, że niemieckie to solidne, francuskie delikatne, a te z Dalekiego Wschodu to w ogóle jednorazówki. Że fakty tego nie potwierdzają i cała Afryka, a tam warunki eksploatacji są 10 razy trudniejsze, uważa inaczej i ze względu na trwałość jeździ tam najwięcej "jednorazowych japończyków" i "delikatnych" Peugeotów - to nas nie obchodzi, i Polak od swoich poglądów odepchnąć się nie da. Tak jest z markami koreańskimi - Hyundai i Kia to w tej chwili potentaci w skali światowej, produkujący zupełnie niezłe oraz dobrze sprzedające się auta, i to w bardzo szerokiej palecie modeli. W Polsce Koreańczykom "drgnęło" z powodów gwarancyjnych - dają dużo lepsze warunki niż najsłynniejsi producenci europejscy i jakoś nie plajtują, bo te auta uporczywie się... nie psują. A to kluczowy argument w grze rynkowej i przekonywaniu klienteli. Zwłaszcza nowej. Przedstawiony naszym czytelnikom- jurorom, sprytny, nowy, mały Hyundai ix20 też ma takie zadanie - przekonać nieprzekonanych.

Ich oceny znajdziecie w galerii zdjęć.

Tekst Julian Obrocki,
zdjęcia Mariusz Barwiński
amis 1/2011

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 52 700 PLN
Dostępne nadwozia: van-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Hyundai | ix20 | ocena Czytelników | Czytelnicy oceniają

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij