auto motor i sport poleca:

Test długodystansowy Renault Mégane – Prawie nówka

Poleć ten artykuł:

50 tys. km w 6 miesięcy to już testowy standard "auto motor i sport". Próby na takim dystansie, i to bez żadnych usterek auta, też już się zdarzały. Ale jeszcze nigdy test na 50 tys. km nie kosztował tak mało, jak w wypadku Renault Mégane 1.5 dCi.

Renault, Megane Zobacz całą galerię

 

W ostatnich latach Renault złożyło sporo obietnic. Że będzie produkowało samochody najbezpieczniejsze na świecie. I produkuje, jeśli uwzględnić choćby liczbę modeli z pięciogwiazdkowym wynikiem crash-testu Euro- NCAP. Że będzie produkowało auta przyjazne środowisku i że będzie to robiło w sposób maksymalnie ekologiczny. I tak jest, czego dowodzą dodatkowe oznaczenie "eco2" nie tylko na testowym egzemplarzu i emisja dwutlenku węgla poniżej magicznych 140 g/km. Z ośmiu wersji silnikowych Mégane aż trzy (wyłącznie diesle!) mają plakietkę "eco2".

Mégane trzeciej generacji to pierwszy model Renault, który już od fazy projektu powstawał zgodnie z założeniami nowych standardów jakościowych. I jakością Mégane bije po oczach od pierwszej chwili. Na zewnątrz świadczą o jej wysokim poziomie dokładnie spasowane elementy karoserii, równe i niewielkie szczeliny między nimi, taki sam kolor i odcień części metalowych oraz wykonanych z tworzywa sztucznego. Po otwarciu drzwi i zajęciu miejsca za kierownicą wzrok koncentruje się na desce rozdzielczej (górna część jest wykonana z miękkiego tworzywa) i na kierownicy pokrytej skórą.

O jakości jazdy i komforcie resorowania przekonywaliśmy się od 11 maja 2009 r., kiedy - przy stanie licznika, wynoszącym zaledwie 300 km - 105-konne Mégane 1.5 dCi Dynamique rozpoczęło zmagania na dystansie 50 tysięcy kilometrów. Co ciekawe, w chwili rozpoczynania testu samochód kosztował 71 200 zł. Cztery miesiące później, przy pierwszej publikacji nt. długodystansowej próby Renault Mégane, za identyczną wersję trzeba było zapłacić 69 200 zł. Teraz cena spadła o kolejne 2000 zł. Wyposażenie dodatkowe, na które składały się lakier metalizowany, system kontroli toru jazdy ESC z funkcją ASR i układem kontroli podsterowności oraz czujniki parkowania z tyłu, podniosło cenę testowanego egzemplarza o 4350 zł.

Bogate wyposażenie seryjne testowanej wersji, na które składają się m.in. sześć poduszek powietrznych, system wspomagania nagłego hamowania, automatyczna klimatyzacja dwustrefowa, regulator i ogranicznik prędkości, elektrycznie sterowane szyby we wszystkich drzwiach i lusterka zewnętrzne oraz wycieraczki z czujnikiem deszczu sprawiło, że na brak udogodnień nie narzekał żaden z kierowców testowego Mégane.

Okiem eksperta
Artur Dzierża rzeczoznawca samochodowy:
Z wyjątkiem nadmiernie zużytego dolnego sworznia koła przedniego prawego i intensywnie zanieczyszczonego wkładu fi ltra kabiny, samochód przedstawiony do oceny stanu technicznego nie nosił śladów przyspieszonej eksploatacji. Płyny "ustrojowe" były w normie, ślady wycieków oleju napędowego z okolic przepustnicy - niewielkie. Nadwozie - delikatnie zarysowane jedynie w dolnej części poszycia zderzaka tylnego i zagięte pod znakiem fi rmowym na pokrywie bagażnika. Wszystkie opony były zużyte równomiernie i w około 50%. Ze względu na nowy model, spadek wartości można jedynie szacować na podstawie spadków wartości poprzedniego Mégane. Po roku, przy przebiegu 50 tys. km, auto straci około 25% początkowej wartości, po dwóch latach 36%, a po trzech prawie 50%.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 107 250 PLN
Dostępne nadwozia: coupe-3, hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Renault | Megane | test | test długodystansowy

Oceń artykuł:

3,50

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij