Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.1
BP BP

Toyota Mirai - pierwszy test wideo

Z rury samochodowej zazwyczaj wydobywają się szkodliwe substancje i spaliny. Toyota Mirai wydala tylko wodę, którą można wypić. Chcesz dowiedzieć się więcej o przełomowym dla motoryzacji modelu? Zobacz nasz test wideo.

Toyota modelem Mirai chce osiągnąć podobny sukces (co częściowo już się udało), jak to miało miejsce w przypadku Priusa. Mirai to auto z napędem wodorowym, które jako pierwsze w Europie będzie sprzedawane masowo. Czy ten samochód wyznaczy kierunek, w którym będzie zmierzać motoryzacja w najbliższych latach? Jest jeszcze za wcześnie, żeby o tym mówić, ale Mirai jest z pewnością już mocno dopracowanym autem - zasięg na jednym tankowaniu przekracza 500 km, a moc ponad 150 koni mechanicznych zapewnia spokój w większości wyzwań drogowych. Problemem nadal pozostaje bardzo wysoka cena (w Niemczech 66 000 euro) oraz słaba sieć stacji tankowania wodoru.

 

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Czy zrewolucjonizuje ?
   
  Zdecydowanie tak  biorąc pod uwagę,że  kiedyś zabraknie ropy
  Moje pierwsze wrażenie bardzo pozytywne .
  Chociaż powinno się popracować nad designem
  To auto ma przyszłość
  gienio832, 2016-01-07 15:18:58
 • avatar
  zgłoś
  <p>Jeździmy nową, wodorową Toyotą Mirai. Czy to auto zrewolucjonizuje świat motoryzacji? Sprawdzamy to w teście wideo.</p><br /><br /><a href="/testy/Toyota-Mirai-pierwszy-test-wideo,21034,1">Zobacz artykuł</a>
  auto motor i sport, 2015-11-20 11:12:03
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij