auto motor i sport poleca:

Urok mocy

Poleć ten artykuł:

Dwa razy V6, dwa razy ponad ćwierć tysiąca koni, raz napęd na cztery koła, raz na tył. Alfa Romeo Brera 3.2 JTS i Nissan 350Z - który jest lepszym sportowym coupé? Proste pytanie i jednoznaczna odpowiedź.

Test porównawczy Alfa Romeo Brera, Nissan 350Z Zobacz całą galerię

Nazwy bywały różne, ale coupé o niezwykłej urodzie i niezłych osiągach Alfa miała w ofercie od wieków. To te modele w dużej części tworzyły i niosły legendę marki. Włoski, dwudrzwiowy, dwuosobowy, najlepiej czerwony, Alfa, Romeo, coupé - tak już jest, że dowolna kombinacja tych słów pasuje jak ulał. W chwili, kiedy w 2002 roku świat jęknął i zaniemówił na widok koncepcyjnej Brery, powstanie seryjnej wersji zostało przesądzone.

Z kolei coupé Nissana to potomek Datsuna 240Z z 1969 roku - małego auta z wielkim charakterem. Po drodze było parę transformacji, bardziej lub mniej udanych. Aż pojawił się 350Z, z nadwoziem nakreślonym długimi pociągnięciami ołówka, które tu i ówdzie tworzą ostre kąty, z niemal płaską pokrywą silnika, małą kabinką i bardzo krótkimi zwisami. Futurystyczna stylizacja 350Z wciąż jest świeża i zachowuje swoją moc nawet w sąsiedztwie Brery, chociaż oczywiście nie gapisz się na Nissana tak jak na Alfę.

Za to kokpit 350Z nawet w części nie przyciąga tak jak ten z Brery. Za każdym razem opadając na fotel Alfy ogarniasz wzrokiem klasyczną deskę rozdzielczą. Ot, dla czystej przyjemności. Wykończenie prawdziwym metalem, piękne szczegóły jak zestaw trzech wskaźników na konsoli, wysoka jakość, świetne wykonanie. Przesiadka do Nissana to cofnięcie w czasie - morze zwyczajnego plastiku, nic co by specjalnie przyciągało wzrok, za małe tarcze zegarów. Gdyby nie skórzane wykończenie na jaskrawopomarańczowy kolor, byłoby boleśnie szaro. A tak, jest tylko szaro.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 98 293 PLN
Dostępne nadwozia: coupe-3
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Alfa Romeo | Brera | JTS | Nissan | 350Z | Coupe | test

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij