auto motor i sport poleca:

Używana Skoda Fabia I

Poleć ten artykuł:

Skoda Fabia to samochód z wyglądu niepozorny. Stylistyka karoserii jest przyjemna dla oka, ale nie porywa.

Używana Skoda Fabia Zobacz całą galerię

Wnętrze wykończono ascetycznie. Plastikowa tablica rozdzielcza, chociaż ładnie wymodelowana, przygnębia ciemną kolorystyką. A jednak. Mała Skoda ma w sobie to coś, co pozwoliło jej zjednać serca wielu polskich kierowców. Fabia od kilku lat utrzymuje się w ścisłej czołówce najlepiej sprzedających się modeli w klasie aut małych.

W rodzinie Fabii znajdują się trzy wersje nadwoziowe - hatchback, sedan oraz kombi (z 426-litrowym bagażnikiem). Na pierwszy rzut oka, Skoda wydaje się niewielkim samochodem, w którym z trudem pomieszczą się cztery osoby. Pozory mylą. Fabia oferuje sporą przestrzeń zarówno dla pasażerów podróżujących z przodu, jak i dla tych siedzących na tylnej kanapie. Minusem są przednie fotele, które do wygodnych nie należą. Są zbyt płytkie, a ich oparcia za twarde, co po dłuższej podróży może być przyczyną bólu kręgosłupa, szczególnie w jego części lędźwiowej.

W pierwszych latach produkcji Skoda Fabia dostępna była w pięciu wersjach silnikowych. Trzech benzynowych 1.4 (60 KM, 68 KM i 101 KM) lub w dwóch wersjach z dieslem 1.9 SDI (64 KM) oraz 1.9 TDI (101 KM). Z upływem lat pojawiły się dwie słabsze benzynowe jednostki napędowe o pojemności 1,2 litra (54 i 64 KM) oraz dwulitrowy silnik benzynowy o mocy 115 KM.

WYNIKI CRASH-TESTU

Skoda Fabia otrzymała w teście Euro-NCAP cztery gwiazdki na pięć możliwych. Koło kierownicy przemieściło się w głąb kabiny o 18 mm, jednak klatka piersiowa kierowcy nie uderzyła w kierownic ę. Podudzie doznało obrażeń w wyniku przesunięcia się pedałów, uda i kolana zostały zranione przez dźwignię regulatora położenia kierownicy. Stopy i kostki nie doznały urazu. W teście bocznym klatka piersiowa oraz jama brzuszna kierowcy były narażone na nadmierne przeciążenia.
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 40 380 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Skoda | Fabia | używane

Oceń artykuł:

3,60

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij