auto motor i sport poleca:

Używana Toyota Yaris I

Poleć ten artykuł:

Toyota Yaris Zobacz całą galerię

Maluch z Kraju Kwitnącej Wiśni został stworzony przede wszystkim przez Europejczyków, z myślą o Europejczykach.

auto motor i sport 5/2005

Od chwili poczęcia, w Yarisie nie tylko upatrywano następcę modelu Starlet, równie ż miał się on przyczynić do poprawy wizerunku Toyoty w klasie samochodów małych.

Zgrabna Toyotka zaskakuje użytkowników obszernym - jak na auto tej klasy - wnętrzem. Miejsca zarówno z przodu, jak i na tylnej kanapie jest wystarczająco. Jedynie osoby o sporych gabarytach mogą narzekać na zbyt małe przednie fotele. Jeżeli zapragniemy przetransportować większą ilość bagażu, wystarczy tylko przesunąć tylną kanap ę o 15 cm. Powyższy manewr spowoduje, że przestrzeń ładunkowa z 205 litrów powiększy się do 305 l. Jednak przy tym ustawieniu wygoda osób podróżujących z tyłu staje się bardzo względna.

Z myślą o nowym modelu Toyoty, od podstaw został zaprojektowany silnik VVT-i, o pojemności 998 cm3 i mocy 65 KM. Tak niewielka jednostka napędowa zaskoczy niejednego użytkownika przyzwoitymi osiągami. Jej możliwości wyraźnie maleją, gdy do auta "zapakujemy" cztery osoby i bagaż - wtedy Yaris przypomina raczej ospałego muła. Jednak podstawową zaletą tego silnika jest niewielki apetyt na benzynę (w trasie Yaris potrafi spalić poniżej 6 l na 100 km).

WYNIKI CRASH-TESTU

Toyota Yaris w crash-tescie czołowym i bocznym otrzymała cztery gwiazdki. W trakcie uderzenia czołowego klatka piersiowa kierowcy i pasażera zostały przeciążone przez pasy bezpieczeństwa. Kolana i uda doznały lekkich obrażeń na skutek kontaktu ze sztywnymi elementami deski rozdzielczej oraz kolumny kierownicy. W zderzeniu bocznym kierowca nie odniósł żadnych urazów. W teście z symulowanym potrąceniem pieszego Yaris wypadł słabo.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 47 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Toyota | Yaris | używana

Oceń artykuł:

1,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij