auto motor i sport poleca:

Używane: Audi A4, BMW 3, VW Passat, Audi A6 i BMW 5

Poleć ten artykuł:

Audi A4, BMW 3, VW Passat, Audi A6 i BMW 5 Zobacz całą galerię

W Polsce od lat szczególną estymą cieszą się auta niemieckie. Na rynku wtórnym najczęściej poszukiwane są te ze średniej i wyższej półki. 

 

Wszystkie wymienione modele są konstrukcjami XXI wieku - najstarszy z nich, Audi A4, debiutował w 2000 roku, lecz przez 8 lat produkcji był modernizowany i doczekał się wymiany całej gamy silników oraz wzbogacenia wyposażenia. W 2007 r. został zastąpiony przez nowy model. Pozostałe są nadal produkowane, jedynie BMW 5 tej wiosny doczekało się następcy.

Dla nabywców duże znaczenie ma możliwość kupienia atrakcyjnego auta za 10%-15% jego ceny jako nowego w salonie; 10-letnie Audi A4 poprzedniej generacji można nabyć za mniej niż 20 tys. zł! Za dużo większe Audi A6 trzeba zapłacić niewiele więcej. Obydwa modele są zaawansowane technicznie, mają wielowahaczowe zawieszenia z lekkich stopów, pełne wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa i komfortu oraz doskonałe zabezpieczenie antykorozyjne dzięki w pełni ocynkowanej karoserii.

Pięcioletnie auta można kupić za jedną czwartą kwoty, jaką trzeba wydać na nowy w salonie. I im starszy samochód, tym różnice w cenie pomiędzy modelami klasy średniej i wyższej średniej są mniejsze. W poszczególnych rocznikach są duże różnice w cenach odzwierciedlające stan techniczny. Na cenę zakupu rzutuje również przebieg, choć do niego należy podchodzić ze szczególną ostrożnością. Większość sprowadzanych aut ma korygowane liczniki przebiegu do niby wiarygodnych 200 000 km. Przy weryfikacji przebiegu może się przydać książka serwisowa, niestety nagminnie fałszowana, a przede wszystkim dostęp do serwisowej sieci informatycznej danej marki (w autoryzowanym serwisie), gdzie są odnotowywane przeglądy i naprawy. Dodatkowo, wiele elektronicznych sterowników różnych podzespołów samochodu ma swoje liczniki przebiegu, czy czasu pracy, pozwalające na weryfikację danych podawanych przez sprzedającego. Nawet samochody wystawione do sprzedaży za granicą bywają upiększane pod oczekiwania nabywców i mają już tam podkręcone liczniki. Dlatego nic nie zastąpi zimnej krwi u kupującego i pomocy życzliwego fachowca, nie od rzeczy będzie sprawdzenie danych samochodu w autoryzowanej sieci sprzedaży danej marki.

Tekst: Bogdan Czajkowski

Audi A4

Audi A6

BMW 5

BMW 3

VW Passat

 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 140 200 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Audi A4 | BMW 3 | VW Passat | Audi A6 | BMW 5

Oceń artykuł:

3,80

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij