auto motor i sport poleca:

Używane Audi A6: Możesz mieć wydatki

Poleć ten artykuł:

Audi A6 to auto luksusowe, ale drogie w naprawach. Na szczęście, 80% egzemplarzy o przebiegu 100–150 tys. km – jak wynika z najnowszych badań Dekry – nie ma poważnych usterek.

Audi A6 Avant

Nadwozie
Uszkodzony przedni zderzak, ze względu na duży zwis, to dość częsta historia. Rachunek od lakiernika wyniesie co najmniej kilkaset złotych. Znacznie poważniejszą usterką jest pękający przewód spryskiwacza na przejściu do pokrywy bagażnika w kombi. Sam przewód to drobiazg, koszt jego reperacji wyniesie 200 zł, ale zalanie wzmacniacza, czytnika DVD i innych urządzeń znajdujących się w bagażniku po prawej stronie może kosztować kilka tysięcy złotych albo i więcej. W sedanach para wodna osadza się wewnątrz tylnych lamp. Możesz suszyć raz, suszyć drugi raz, a potem i tak wymienisz lampy; za obie, z robocizną, zapłacisz 1900 zł. Sama kabina jest tak dobrze wykończona, że nie zobaczysz śladów zużycia nawet po 250–300 tys. km. A jeśli jednak zobaczysz, to dlatego że przebieg auta jest po prostu większy.

Elektryka/elektronika
Jeśli szwankują oprogramowanie sprzętu audio i działanie układu MMI (Multi Media Interface), pomaga wymiana oprogramowania w sterowniku pokładowego telefonu (150 zł).

Audi A6 to auto luksusowe, ale drogie w naprawach. Na szczęście, 80% egzemplarzy o przebiegu 100–150 tys. km – jak wynika z najnowszych badań Dekry – nie ma poważnych usterek. W kombi w tylnych lampach przepalają się diody LED. Nie sposób tego naprawić, trzeba wymienić lampę (700–800 zł). W pierwszych autach z roku modelowego 2009 nagminnie uszkodzeniom ulegały LED-y świateł dziennych w reflektorach. Wymiana reflektora na nowy – 3600 zł.

Amortyzatory nie dają rady na polskich drogach – zamienniki wraz z wymianą na jedną oś to wydatek około 1000 zł

Przeniesienie napędu
Pracownicy ASO nie zalecają wymiany oleju w automatycznych skrzyniach biegów, ale akurat w tym wypadku nie wierz im na słowo. Nowy, oryginalny (koniecznie!) olej jest niezbędny, najlepiej co 60 tys. km. Rachunki są bardzo zróżnicowane, zależnie od modelu przekładni dochodzą do 2000 zł. Klasyczne automaty są dopracowane i nie sprawiają zbyt wielu problemów właścicielom. Gorzej z pasowymi, bezstopniowymi przekładniami Multitronic, choć w generacji C6 konstrukcja ta została poprawiona w stosunku do poprzedniej – C5. W C6 Multitroniki rzadziej się psują i są rzadziej spotykane, były montowane tylko w autach przednionapędowych.

Podwozie
Stuki spowodowane luzami na tulejach łączników stabilizatora z przodu zlikwidujesz za 280 złotych. Skrzypieniem w przednim zawieszeniu dają o sobie znać sparciałe, gumowe silentbloki górnych wahaczy – 280–400 zł za jeden element plus 100 zł praca mechanika. Łożysko przedniego koła może szumieć po 100–120 tys. km albo szybciej, jeżeli są większe obręcze. Wymiana jednego łożyska z robocizną kosztuje 550 zł. Na naszych drogach amortyzatory zużywają się nadmiernie, nawet w Audi. Zamienniki z wymianą na jedną oś to wydatek ok. 1000 zł.

Problemów z hamulcami z przodu nie będzie, za to w tylnej osi psuje się instalacja elektryczna hamulca ręcznego EPB. Zlekceważenie usterki i nieusunięcie jej w porę prowadzi do uszkodzenia sterownika hamulców i wtedy koszt sięgnie 1350 zł (1200 zł części plus 150 zł robocizna).

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 251 100 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: używane | Autokomis | Audi A6

Oceń artykuł:

2,70

Skomentuj (1)

Matrim, 24 listopada 2015, 17:54

Miałem taki egzemplarz. 3.0TDI/225KM. Piękny, bezwypadkowy, z autentycznym przebiegiem 137tys. km. Kupiłem go w komisie autoryzowanym przy Salonie Audi w Kassel. Po półrocznym użytkowaniu, filtr DPF zapchał się, podwyższając poziom oleju i tym samym rozrzedzając go, co doprowadziło do pogięcia tłoków i korbowodów. Naprawa tego była nieopłacalna. Szerokim łukiem obchodzę teraz ten silnik i nawet tym 240konnym bym nie zaufał. Teraz mam 4.2TDI i już na samym początku DPF wyleciał w kosmos, także śpię spokojnie. Dla szukających polecałbym może silnik 2.7, ponieważ po chiptuningu ma bardzo duże przyrosty i nie słyszę, żeby był tak samo awaryjny, jak 3.0TDI. Najlepiej w wersji quattro, a jeśli skrzynie to tylko żywotny tiptronic, albo manualna.
przejdź do forum

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij