auto motor i sport poleca:

Używane BMW Serii 3 E46: Dla fanów

Poleć ten artykuł:

Jak dotąd nie wymyślono "normalnego" samochodu, który dawałby większą przyjemność z jazdy niż BMW 3. No może poza innymi BMW.

BMW 3 używane Zobacz całą galerię

Wersji tego modelu jest mnóstwo: trzydrzwiowy Compact, czterodrzwiowa limuzyna, kombi Touring, Coupé, Cabrio i ekstremalne, 343- lub 360-konne M3. Są też wersje z napędem na cztery koła. Można wybierać spośród wielu, ale tylko rzędowych silników - o dużej kulturze pracy i w większości oszczędnych. Ich spektrum sięga od czterocylindrowych o pojemności skokowej 1,8 l do sześciocylindrowych, ponad 3,2-litrowych.

W BMW 3 (E 46), podobnie jak w autach innych producentów, najszybciej kapitulują zawieszenia. Po 60-70 tysiącach km przebiegu pojawiają się luzy na sworzniach i tulejach metalowo-gumowych wahaczy oraz łącznikach i tulejach stabilizatora. Ich likwidacja nie jest tania, sworznie są integralną częścią wahaczy. Wahacze kosztują po 899 zł, komplet tulei (2 sztuki) 411 zł, a wymiana z ustawieniem geometrii zawieszenia - 1073 zł. Łączniki stabilizatora kosztują po 120 zł, wymiana kompletu 122 zł. Tyle samo zapłacimy za wymianę dwóch tulei stabilizatora wycenianych na 13 zł za sztukę.

W tylnym zawieszeniu zdarzały się uszkodzenia jego mocowania do nadwozia. Częściej występują pęknięcia spiralnej sprężyny zawieszenia. Trudno je dostrzec, ponieważ pęka dolny zwój. Sprężyna do wersji 318i kosztuje 340 zł.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 67 990 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: BMW | 3 | 320i | 320d | 330d | używany | auta używane

Oceń artykuł:

3,70

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij