auto motor i sport poleca:

Używane: Fiat Panda czy Kia Picanto?

Poleć ten artykuł:

Nie zapewniają wiele więcej niż kawałek dachu, fotele, kierownicę i koła, ale taki zestaw wciąż jest lepszy niż wiata przystanku autobusowego. Do miasta w sam raz – Fiat Panda i Kia Picanto.

Fiat Panda i Kia Picanto

Fiat Panda
SILNIK: 1.2 R4 (60 KM) ROCZNIK: 2010 CENA: 15-19 000 zł

Polecana wersja
Silnik 1.2 z serii Fire pamięta czasy pierwszego Fiata Punto, ale w tej klasie aut to wcale nie wada. Części do niego są łatwo dostępne, a 60 KM wystarczy do wyprzedzania autobusów.  

Największa zaleta
Siła Pandy tkwi w prostym przepisie – kwadratowe nadwozie ułatwia parkowanie, pięcioro drzwi prowadzi do przestronnego wnętrza, a brak skomplikowanej elektryki oznacza brak kłopotów.  

Największa wada
Niepraktyczne – w okolicach dźwigni skrzyni biegów – umieszczenie przycisków do sterowania szybami, ubogie wyposażenie niektórych wersji i mało przyjemny warkot silnika przy wyższych prędkościach.  

Co sprawdzić kupując
Szczelność amortyzatorów oraz przeguby wahaczy – te drugie szybko się zużywają. Rdza atakuje układ wydechowy, więc warto schylić się i skontrolować jego stan. Zdarzają się też wycieki oleju z silnika i skrzyni.  

Koszty utrzymania
Pandy na rynku (nie wybieraj białej, bo takie przeważnie były „firmówkami”) mają małe przebiegi, a ceny części nie są wysokie. Na kompletny rozrząd wydasz ok. 80 zł, na filtr powietrza ok. 17 zł. Da się żyć.

plusZa Stosunkowo dużo miejsca dla czterech osób, niskie koszty eksploatacji
minusPrzeciw Słabe wyciszenie  

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 39 200 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: test używanych | porównanie | Fiat Panda | kia picanto

Oceń artykuł:

2,60

Skomentuj (1)

Kasa1, 21 grudnia 2014, 11:45

Bezprecedensowo i jednogłośnie wygrywa Fiat Panda w moim odczuciu. Sam posiadam taki samochodzik , jest tani w eksploatacji ,a na dojazd na zakupy/ do pracy ( 10km ) to świetna alternatywa. No i wiadomo bezawaryjny :)   http://pl.wikipedia.org/wiki/Browar_Amber
przejdź do forum

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij