auto motor i sport poleca:

Używane: Nissan Qashqai czy VW Tiguan?

Poleć ten artykuł:

Qashqai dla Nissana jest tym, czym Golf dla Volkswagena. W świecie crossoverów parkuje jednak naprzeciw Tiguana i z nim walczy o miano „the best of”. Który z nich jest lepszy?  

Volkswagen Tiguan

Nissan Qashqai

Polecana wersja
2.0 dCi o mocy 150 KM. Z benzynowymi silnikami Qashqai jest po prostu ociężały, za to duże pokłady momentu obrotowego w dieslu mają zbawienny wpływ na jego dynamikę. Każde auto z 2.0 dCi ma napęd 4x4.

Największa zaleta
2-litrowy diesel od Renault. Z tym silnikiem Qashqai odstawia Tiguana na dwie długości, rzadko „woła jeść” (ma aż 65-litrowy bak), a swoją robotę wykonuje bez hałasu. Do tego opakowanie Nissana jest ciekawsze.

Największa wada
Na tle konkurencji Qashqai zbiera minusy za stosunkowo ciasną kabinę – w środku czuć, że crossover Nissana to kompakt w przebraniu. Bagażnik ma ledwie 410 litrów pojemności, a auto można obciążyć jedynie 447 kg.

Co sprawdzić kupując
Przed kupnem warto wsłuchać się w dźwięki, które wydaje zawieszenie – z tylnej osi czasem dochodzą stuki, które oznaczają wybite tuleje amortyzatorów. Nie zaszkodzi też skontrolować stanu tarcz i okładzin.

Koszty utrzymania
Koszty części są nieco wyższe niż w wypadku kompaktów, ale okazują się nieznacznie niższe niż do Tiguana, np. amortyzator jest tańszy o około 50 zł (220 zł/szt.), a kompletne sprzęgło o 20 zł (744 zł/szt.).

Zaplus Ładny, ciekawszy niż hatchbacki, dobrze jeździ
Przeciwminus Mniej przestronny niż się wydaje z zewnątrz

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 101 550 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: używane | Nissan Qashqai | Tiguan | VW

Oceń artykuł:

2,50

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij