auto motor i sport poleca:

Używane: Opel Corsa czy VW Polo?

Poleć ten artykuł:

Obydwa auta odnoszą sukcesy na miejskiej scenie od kilku dobrych lat, a to dlatego, że trudno w nich znaleźć poważne wady. W starciu maluchów – Corsa i Polo.  

VW Polo tył Zobacz całą galerię

Opel Corsa
SILNIK: 1.4 ECOFLEX (87 KM) ROCZNIK: 2011 CENA: 25-30 000 zł

Polecana wersja
Diesle w małych autach nie mają sensu, chyba że jeździsz naprawdę dużo. My polecamy silnik benzynowy 1.4 o mocy 87 KM – ma budowę prostą jak cep i jest nieskomplikowany w naprawie.

Największa zaleta
Funkcjonalność. Corsa mimo że ma już 8 lat (!), wciąż zaskakuje praktycznym wnętrzem. Od wersji Enjoy bagażnik ma podwójną podłogę, a po złożeniu siedzeń – równą powierzchnię. Miejsca w środku jest sporo.

Największa wada
Lata konstrukcji czuć i niestety także słychać podczas jazdy Corsą po drogach o nierównej nawierzchni – zawieszenie małego Opla lubi się „odezwać” na dziurach, w dodatku nie zapewnia takiego komfortu jak Polo.

Co sprawdzić kupując
Warto skontrolować silnik, który lubi się „pocić” – usunięcie usterki kosztuje 300-500 zł. Prychający „benzyniak” to wina przepływomierza (ok. 400 zł). Na trzeszczące plastiki nie ma rady – trzeba się do tego przyzwyczaić.

Koszty utrzymania
Używana Corsa jest tańsza od Polo średnio o 3-5 tys. zł. Części do niej nie są przesadnie drogie, a na rynku jest pełno tanich zamienników. Np. oryginalna maska kosztuje ok. 600 zł, zamiennik – ok. 300 zł.

plusZa - Design Corsy się nie starzeje
minusPrzeciw - Przeciętny komfort

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 42 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: używane | Autokomis | Opel | Opel Corsa | VW | VW Polo

Oceń artykuł:

1,20

Skomentuj (2)

Pastuch, 30 maja 2014, 12:53

ja też podziękuje, wolę czeskiego :)

airmatic, 29 maja 2014, 21:17

Nie, nie chcę kupić niemieckiego malucha. Proszę, nie :)
przejdź do forum

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij