auto motor i sport poleca:

Używane: Peugeot 308 CC czy VW Eos?

Poleć ten artykuł:

Jeśli chcesz wpuścić trochę ekstrawagancji do swojego garażu, spraw sobie kabriolet z twardym dachem, taki jak Peugeot 308 CC albo VW Eos. Można nimi jeździć przez cały rok.  

Peugeot 308 CC Zobacz całą galerię

Peugeot 308 CC 1.6 THP
SILNIK: 1.6 (156 KM)  ROCZNIK: 2011  CENA: 65-70 000 zł

Polecana wersja
Ta z silnikiem benzynowym 1.6 THP (156 KM i 9,6 s do setki). Podobnie jak 1.4 TSI w VW, jest najlepszym połączeniem dobrych osiągów i niezłej ekonomii. Uwaga – potrafi spalić zarówno 6, jak i 12 l/100 km.

Największa zaleta
Znakomite fotele z dobrym podparciem bocznym. W kabriolecie Peugeota ani długa podróż, ani ostre wiraże nie przyprawią Cię o ból pleców, bo ciało będzie zawsze pewnie przytrzymywane w fotelu.

Największa wada
308 CC wstrząsa swoimi pasażerami niezależnie od tego czy dach jest złożony czy nie. Do szybszej jazdy „topless” skutecznie zniechęcają drgające rama przedniej szyby i lusterka wsteczne.

Co sprawdzić kupując
Jak działa mechanizm otwierania dachu – najlepiej w ASO albo w serwisie, który „siedzi” w kabrioletach. Dobrze też skontrolować wnętrze, czy nie przecieka. Poza tym standardy – szczelność silnika i zawieszenie.

Koszty utrzymania
Właściciele 308 CC nie narzekają na wysokie koszty utrzymania – auta stosunkowo mało palą, a usunięcie typowych usterek (np. szybko zużywające się hamulce z przodu – już przy 40 tys. km) nie jest drogie.

Za plus Dziarski silnik i porządnie wykonane wnętrze
Przeciw minus Przeciętny komfort jazdy

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: używane | Autokomis | Peugeot | Peugeot 308 CC | VW | Eos

Oceń artykuł:

2,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij