auto motor i sport poleca:

Używane Renault Clio II

Poleć ten artykuł:

Clio pierwszej generacji urodziło się w raju - tak przynajmniej głosiło hasło reklamowe. Niestety szybko okazało się, że boski rodowód nie stał się kluczem do wymarzonego sukcesu.

Renault Clio II Zobacz całą galerię

auto motor i sport 3/2005

Renault Clio I nie zrobiło na polskim rynku oszałamiającej kariery (w ciągu siedmiu lat sprzedano około 10 tys. egzemplarzy auta). W 1998 roku Renault postanowiło skosztować rajskiego jabłka po raz drugi. Stworzyło zupełnie nowy samochód - Clio drugiej generacji. Tym razem auto okazało się warte grzechu.

Podstawowa wersja "renówki" jest wyposażona w silnik 1.2 o mocy 60 KM. O ile samochód do setki przyspiesza w miarę żwawo, o tyle elastyczność, szczególnie na piątym biegu, pozostawia wiele do życzenia. Tak naprawdę ta niewielka jednostka zaczyna wartko przyspieszać dopiero powyżej 2 tysięcy obrotów. Powoduje to, że we wnętrzu auta odgłos pracy silnika staje się coraz bardziej uciążliwy. W trasie Renault Clio II potrafi spalić 5,3 litra benzyny na 100 km, natomiast w cyklu miejskim zużycie paliwa wzrasta do 8,1 litra.

Zawieszenie Renault Clio II z dużą precyzją i łatwością pokonuje i tłumi nierówności na drodze. Auto charakteryzuje się również dobrą stabilnością, co udowodniła przeprowadzona próba slalomu. Jedynym minusem jest fakt, iż samochód przy próbie gwałtownej zmiany pasa ruchu wykazywał niebezpieczną wrażliwość na zmianę obciążenia.

WYNIKI CRASH-TESTU

Renault Clio II w teście zderzeniowym otrzymało cztery gwiazdki. Integralność kabiny samochodu została zachowana. Klatka piersiowa kierowcy doznała urazu z powodu ucisku spowodowanego przez pasy bezpieczeństwa. Lekkich obrażeń doznały kolana, które uderzyły wmocowanie kolumny kierownicy. W trakcie zderzenia bocznego największym urazom uległy jama brzuszna (uszkodzona przez podłokietnik) i miednica.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 67 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Renault | Clio II | używany

Oceń artykuł:

4,50

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij