auto motor i sport poleca:

Używany Chrysler Voyager III: Dyliżans

Poleć ten artykuł:

Chrysler Voyager był pierwszym samochodem zza Wielkiej Wody, któremu udało się podbić europejski segment osobowych minivanów.

Minivan Chrysler Voyager Zobacz całą galerię

Na Starym Kontynencie Chrysler Voyager broni się udanym połączeniem amerykańskiego komfortu, europejskich wymiarów i bardzo atrakcyjnej ceny. Nie ma jednak róży bez kolców. Statystyki Dekry są bezlitosne - Voyager jest jednym z najbardziej awaryjnych samochodów na europejskich drogach. W grupie aut siedmioletnich zajął ostatnie miejsce z wynikiem 38,8% egzemplarzy bezawaryjnych.

Najczęściej zawodzą układ hamulcowy, oświetlenie, silnik, układ kierowniczy i instalacja elektryczna. W egzemplarzach sprzed 2000 roku, których na polskim rynku jest obecnie najwięcej, stałym problemem są awarie automatycznych skrzyń biegów. Mowa o tradycyjnych przekładniach trzy- i czterobiegowych, które zazwyczaj z powodu niewiedzy lub zaniedbań użytkownika ulegają uszkodzeniom. Ważny jest też styl jazdy. Czę- ste przyspieszanie i hamowanie podnosi temperaturę oleju w skrzyni, pogarsza smarowanie i przyspiesza zużycie mechanizmów wewnętrznych.

Kupując Voyagera z automatyczną przekładnią, warto poznać zalecenia dotyczące eksploatacji skrzyni biegów - odwdzięczy się ona bezawaryjną pracą, co pozwoli w pełni czerpać przyjemność z prowadzenia samochodu "po amerykańsku". Zwolnieni z troski o skrzynię, ale i pozbawieni komfortu jazdy bez wachlowania biegami są użytkownicy Voyagerów montowanych w Austrii. Stamtąd pochodzą egzemplarze z silnikiem 2.5 TD i skrzynią mechaniczną.

Tagi: Chrysler | Voyager | minivan

Oceń artykuł:

4,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij