auto motor i sport poleca:

Używany Ford Mondeo III

Poleć ten artykuł:

Po swoim poprzedniku odziedziczył niewiele - prawd ę mówiąc, tylko imię: Mondeo.

Używany Ford Mondeo Zobacz całą galerię

Od pojawienia się na rynku drugiej generacji tego samochodu upłynęło już pięć lat, w trakcie których Ford doczekał się delikatnego face liftingu (2003 rok) oraz iście sportowej wersji ST 220 (2002 rok).

Projektanci stworzyli samochód klasy wyższej średniej, który spełniał ówczesne wymagania stylistyki New Age. Na zewnątrz jak i wewnątrz dominują przyjazne proste linie i kształty, gdzieniegdzie przechodzące w zaokrąglenia.

Do podstawowych zalet Mondeo trzeba zaliczyć jego wyśmienite właściwości jezdne oraz dobry komfort podróżowania. Dzięki nowoczesnemu, wielowahaczowemu zawieszeniu, Ford w swojej klasie rozkłada konkurencję na łopatki. Mondeo II zgrabnie pokonuje wszelkie nierówności na dziurawych i zniszczonych drogach. Zawieszenie nie emituje żadnych nieprzyjemnych stuków oraz drgań. Twarda charakterystyka amortyzatorów w połączeniu z bezpośrednim układem kierowniczym tworzy idealny przepis na szybkie i bezpieczne pokonywanie ostrych zakrętów.

Wnętrze oferuje sporą ilość miejsca, nie tylko osobom siedzącym z przodu, ale również pasa- żerom podróżującym na tylnej kanapie. Wszystkie przyciski zlokalizowane na desce rozdzielczej i konsoli środkowej, a jest ich niemało, są uporządkowane i czytelnie opisane. Wystarczy wsiąść i ruszyć w drogę.

WYNIKI CRASH-TESTU

Ford Mondeo otrzymał w teście NCAP cztery gwiazdki. W zderzeniu czołowym konstrukcja karoserii nie wypadła dobrze. Odkształceniu uległy progi oraz przednia część dachu. Przednie koło przemieściło się w głąb kabiny, a do otwarcia przednich drzwi trzeba było użyć sporej siły. W tym teście przeciążenia działające na klatkę piersiową były bardzo duże. Nogi kierowcy zostały zranione przez sztywne struktury przegrody czołowej znajdujące się pod deską rozdzielczą.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 130 850 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Ford | Mondeo | kombi | używany

Oceń artykuł:

4,30

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij