auto motor i sport poleca:

Używany Nissan Micra

Poleć ten artykuł:

Nissan Micra Zobacz całą galerię

Japońskiego malucha śmiało można zaliczyć do grona weteranów europejskiego rynku. Swoje cztery gumowe "łapy" Micra, po raz pierwszy, postawiła na asfalcie w 1992 roku.

Od tego czasu projektanci przeprowadzili na niej dwie operacje upiększające i takie auto, o nieco uszlachetnionej sylwetce, jeździło do 2003 roku, kiedy to pojawiła się zupełnie nowa Micra.

Nawet teraz modele z pierwszych lat produkcji kuszą klasyczną sylwetką nawiązującą do legendarnego Mini. Montowane wówczas 1- oraz 1,3-litrowe, szesnastozaworowe silniki, jak na tamte czasy, zaliczały się do jednych z bardziej nowoczesnych w swojej klasie. Nowinki techniczne i zgrabna sylwetka pozwoliły małemu Nissanowi zdobyć prestiżowy tytuł Car of The Year (1993 rok).

Mała Micra niestety nie rozpieszcza pasażerów przestronnym wnętrzem. Cztery osoby "na pokładzie" czują się jak sardynki w puszce. Na dodatek, w 206-litrowym bagażniku za wiele upakować się nie da. Dopiero po złożeniu tylnej kanapy przestrzeń bagażowa Micry wzrasta do 960 litrów.

Na przestrzeni 11 lat wnętrze Nissana uległo sporym przeobrażeniom. W modelach z 1992 roku dominował szary i twardy plastik, a siedzenia nie należały do najwygodniejszych. Zmodernizowane wnętrze (1998 rok) nabrało wyrazu. Widocznej modyfikacji uległa deska rozdzielcza, która przestała straszyć ponurym wyglądem, ponieważ teraz zrobiono ją z materiałów znacznie lepszego gatunku. Na bardziej wygodne i lepiej wyprofilowane wymienione zostały także fotele. Z zewnątrz japoński maluch zyskał nowe, większe przednie reflektory, zmieniono także kształt wlotów powietrza do chłodnicy.

WYNIKI CRASH-TESTU

Nissan Micra pierwszej generacji w teście zderzeniowym otrzymał tylko dwie gwiazdki. W zderzeniu czołowym słupek przedni i dach mocno się odkształciły. Deska rozdzielcza uderzyła niebezpiecznie w nogi oraz miednicę kierowcy. Pasy bezpieczeństwa przeciążyły znacznie klatkę piersiową i kierowcy, i pasażera. W zderzeniu bocznym kierowca doznał obrażeń miednicy i klatki piersiowej. Podłokietnik, który znajduje się w drzwiach, uderzył bardzo mocno w brzuch kierowcy.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 47 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Nissan | Micra | używany

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij