auto motor i sport poleca:

Używany Opel Vectra II

Poleć ten artykuł:

W tym roku mija siedemnaście lat od pojawienia się pierwszej generacji Opla Vectry.

Używany Opel Vectra II Zobacz całą galerię

Przez kolejnych siedem lat Opel zwinnie i godnie przemierzał Europę wzdłuż i wszerz, aż do 1995 roku. Wtedy to właśnie zaprezentowano znacznie nowocześniejszą i zgrabniejszą Vectrę drugiej generacji.

Jeżeli zdecydujemy się na zakup Vectry II, przede wszystkim powinniśmy zainteresować się modelami wyprodukowanymi po jesieni 1999 roku. Wówczas Opel przeszedł gruntowny face lifting. Z zewnątrz od wcześniejszych wersji odróżniają go chromowana kratka wlotu powietrza do chłodnicy, jednoczęściowe reflektory oraz nowy kształt zderzaków. Wnętrze Vectry doczekało się nowych przednich foteli wyposażonych w specjalne zagłówki, które mają chronić kierowcę i pasażera przed urazami kręgów szyjnych w razie uderzenia w tył poprzedzającego auta.

Na rynku wtórnym w Polsce dominują Vectry z silnikami benzynowymi. Godną polecenia jest cicha, dwulitrowa jednostka o mocy 136 KM, która zapewnia samochodowi dobrą dynamikę. Nie tylko potrafi rozpędzić Opla do setki w 9,5 sekundy, ale też ma umiarkowane zapotrzebowanie na benzynę (średnio 8,7 l/100 km). Jedyne zastrzeżenia budzi wynik pomiaru elastyczności przy prędkości 80-120 km/h na piątym biegu. Rezultat sięgający 17 s nie napawa optymizmem (winne jest zbyt długie przełożenie V biegu). Vectra występuje również w wersji z dieslem - DTI o mocy 101 KM i momencie obrotowym 205 Nm. Jego podstawowym atutem jest oszczędność (średnie zużycie podczas testu 7,2 l). Ponieważ jednak jest to jednostka przestarzała, ma tylko przeciętne osiągi.

 

WYNIKI CRASH-TESTU
Podczas crash-testu przeprowadzonego przez auto motor und sport wyrwała się śruba mocująca pas bezpieczeństwa. W konsekwencji miednica i nogi manekina przesunęły się niebezpiecznie do przodu. Głowa i klatka piersiowa są dobrze chronione przez poduszki powietrzne. Podwyższone obciążenie działające na miednicę oraz deformacja kabiny w okolicach stóp pozwalają określić ryzyko odniesienia obrażeń kończyn dolnych jako średnie.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 35 990 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Opel | Vectra | używany

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij