auto motor i sport poleca:

Używany Peugeot 206

Poleć ten artykuł:

Peugeot 206 Zobacz całą galerię

Peugeot 206 od swojego debiutu potrzebował jedynie roku, aby jego sprzedaż w Europie przekroczyła ponad pół miliona egzemplarzy. Sprzedawcy z salonów zacierali ręce.

Jednak "dwieścieszóstka" jest trochę jak robaczywy owoc. Z zewnątrz kusi swoim smakowitym wyglądem, a po mocniejszym ugryzieniu może zaskoczyć nie doskonałościami techniki, zmuszającymi do częstych wizyt w autoryzowanych serwisach (dotyczyło to głównie modeli z pierwszych lat produkcji, które były niedopracowane).

Podstawowymi zaletami "206" są wysoki komfort podróży oraz zadowalające właściwości jezdne. Samochód elastycznie i miękko wybiera wszelkie nierówności na drodze. Na wąskich, krętych górskich drogach potrafi także pozytywnie zaskoczyć kierowcę dobrymi właściwościami jezdnymi. Jedynie podczas szybkiego pokonywania zakrętów trzeba uważać na dużą skłonność Peugeota do nadsterowności. Słabą stroną zawieszenia są gumowe tuleje przednich wahaczy. Ich zaskakująco szybkie zużycie objawia się nieprzyjemnymi stukami we wnętrzu samochodu.

Z przodu nawet wysokie osoby nie będą narzekały na małą ilość miejsca, z tyłu wygodnie podróżować mogą jedynie dzieci. Peugeot we wnętrzu odstrasza otchłanią czarnego, smutnego i twardego w dotyku tworzywa, z którego jest wykonana deska rozdzielcza. Słowa uznania należą się "206" za wygodne, choć nie największe, przednie fotele. Nawet w trakcie długich podróży, kierowcy obce są bóle kręgosłupa. Do bagażnika zmieszczą się jedynie większe zakupy. 245 litrów z trudem wystarcza na dwie średnich rozmiarów torby podróżne.

WYNIKI CRASH-TESTU

Peugeot 206 w crash-teście otrzymał cztery gwiazdki. Podczas zderzenia czołowego kolana kierowcy zostały zranione przez sztywne elementy deski rozdzielczej oraz obudowę poduszki powietrznej. Kontakt głowy z poduszką powietrzną - zarówno pasażera, jak i kierowcy - okazał się bezpieczny. Urazu doznały także podudzia, które zostały zranione przez przesunięte pedały. W zderzeniu bocznym kierowca doznał obrażeń klatki piersiowej, jamy brzusznej oraz miednicy.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 41 700 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Peugeot | 206 | używany

Oceń artykuł:

3,50

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij