auto motor i sport poleca:

Używany Peugeot 306

Poleć ten artykuł:

Peugeot 306 Zobacz całą galerię

Choć od poczęcia Peugeota 306 upłynęło już dwanaście lat, a od czterech lat godnie próbuje go zastąpić "307", prawie prehistoryczny "francuz" cieszy się sporym zainteresowaniem jako samochód używany.

auto motor i sport 4/2005

Swoją popularność model 306 zawdzięcza ponadczasowej stylistyce nadwozia, która dobrze wypada nawet na tle współczesnych samochodów. Po pięciu latach od swojego debiutu "306" doczekała się bardziej pojemnej odmiany - Break (kombi). Szczególnie godne polecenia są modele wyprodukowane po 1997 roku, kiedy to "król afrykańskiej sawanny" przeszedł kurację odmładzającą.

Wnętrze Peugeota, jak przystało na francuskie auto, jest miłe dla oka, komfortowe i funkcjonalne. Słowa pochwały należą się przednim, dobrze wyprofilowanym i nisko osadzonym fotelom. Kilka praktycznych i pojemnych schowków pozwala zmieścić nadmiar drobnego ekwipunku. Niestety, podczas jazdy pasażerowie będą narzekać na dość hałaśliwe jednostki napędowe oraz skromną ilość miejsca na tylnej kanapie.

Zawieszenie Peugeota 306 upodobało sobie szybką jazdę. Zestrojone jest na tyle twardo, że auto bez większych problemów pokonuje, najeżone ostrymi zakrętami, górskie drogi. Jednak i na dziurawych arteriach potrafi zaskoczyć niejednego dobrym komfortem resorowania. Przyjemność ze sportowej jazdy psują mało skuteczne i podatne na fading hamulce (droga hamowania wynosi prawie 50 metrów). Wypada jeszcze wspomnieć o tarczach hamulcowych, które zużywają się nierównomiernie. Objawia się to uciążliwym odgłosem tarcia oraz nieprzyjemnym, przy większych prędkościach, "biciem na kierownicy".

WYNIKI CRASH-TESTU

Peugeot 306 zdobył w crash-teście trzy gwiazdki. Podczas zderzenia kierownica przesunęła się w głąb kabiny i dlatego poduszka nie ochroniła odpowiednio głowy kierowcy. Zabezpieczenie klatki piersiowej kierowcy i pasażera były niedostateczne, a sztywne elementy pod deską rozdzielczą spowodowały obrażenia stóp kierowcy. W trakcie zderzenia bocznego kierujący uderzył w drzwi, w wyniku czego doznał obrażeń brzucha oraz miednicy.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 41 700 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Peugeot | 306 | używany

Oceń artykuł:

2,50

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij