auto motor i sport poleca:

Używany Peugeot 406: Młody klasyk

Poleć ten artykuł:

Peugeot 406 używany Zobacz całą galerię

Peugeot 406 popularnością niewiele ustępuje niemieckim limuzynom, a napędzające go diesle uchodzą za niekłopotliwe w eksploatacji (1.9), dynamiczne (2.0) i oszczędne.

Model 406 jest ostatnim, ponadczasowym Peugeotem o klasycznych liniach i proporcjach, nieskomplikowanym technicznie, nastawionym na praktyczność i niekłopotliwą eksploatację. Występuje jako sedan, kombi i stylizowane przez Pininfarinę coupé. Każda z wersji ma coś do zaoferowania: limuzyna - komfort; Break - ponadprzeciętne możliwości przewozowe (bagażnik mieści od 526 do 1741 litrów); a coupé - przypominające sylwetką szlachetne Ferrari - radość z jazdy. Każda z wersji zapewnia duży komfort podróżowania w przestronnym, wyciszonym wnętrzu oraz dobre właściwości jezdne. Większość samochodów, nawet tych zakupionych jako nowe w Polsce, ma bogate wyposażenie w standardzie. Czterystaszóstkę może napędzać jeden z kilkunastu(!) silników, w tym sześć diesli oraz jeden z dwóch benzynowych V6 (190 lub 207 KM). Peugeoty 406 oferowane były również z fabryczną instalacją gazową LPG.

Spośród silników benzynowych najmniej problemów (nie licząc wycieków oleju) sprawia ośmiozaworowy, 90-konny 1.8; trwały, dość oszczędny, lecz powolny. W początkach produkcji występowało nadmierne zużycie oleju silnikowego przez szesnastozaworowe jednostki 1.8; po zmianie materiałów, z których wykonane były pierścienie tłokowe i uszczelniacze zaworów problem ustąpił. W dwulitrowych były problemy z elektronicznymi sterownikami.

WYNIKI CRASH-TESTU

"406" w 1997 r. uzyskała w teście 2 gwiazdki, w 2001 r. - trzy. Struktura kabiny została dość mocno naruszona (przesunięcie tablicy przyrządów, kolumny kierownicy i pedałów); podłoga pod stopami odkształca się. Na urazy mocno narażone są nogi kierowcy (zwłaszcza stopy), duże przeciążenie oddziałuje na klatkę piersiową. Pasażer jest dobrze zabezpieczony. Przy uderzeniu bocznym duże odkształcenie słupka środkowego stwarza zagrożenie dla klatki piersiowej. (Diagram - 2001 r.)

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 41 700 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Peugeot | 406 | sedan | używany

Oceń artykuł:

4,50

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij