auto motor i sport poleca:

VW Fox - Lisek chytrusek

Poleć ten artykuł:

Na ripostę VW na nowe mikrusy francuskie i japońskie nie trzeba było długo czekać, choć nadeszła z bardzo daleka. Oto Fox rodem z Brazylii.

VW Fox Zobacz całą galerię

Każdy ma swój sposób - mniej lub bardziej chytry - na obniżenie kosztów. Można np. w fazie projektowania po- łączyć siły kilku marek, a potem ulokować wspólną produkcję w kraju, gdzie siła robocza ma niewygórowane wymagania finansowe. Jeszcze taniej wyjdzie jednak sięgnąć po produkt już gotowy i zaadaptować go na nowe rynki. Tak właśnie zrobił VW, zastępując Lupo modelem Fox, produkowanym od 2003 r. w Brazylii.

Podejrzenia, iż auto, przeznaczone pierwotnie na rynki egzotyczne (czy jak kto woli - wschodzące) okaże się tanią namiastką VW, okazują się w dużej części niesłuszne. W dużej części - bowiem pewne elementy zalatują "oszczędnością". Na przykład drzwi, od wewnątrz całkowicie pokryte smutnym plastikiem, czy niestarannie wykończony schowek. Design nadwozia też nie należy do szczególnie finezyjnych - auto jest raczej z grubsza ciosane i przyciężkawe. Ten brak fantazji projektanci próbowali nadrobić dokonaniami wewnątrz - o czym świadczą wesołe wzory tapicerki siedzeń czy wielce oryginalny (ale czytelny) zestaw wskaźników.

Ważne jednak, żeby minusy nie przysłoniły nam plusów - że pozwolimy sobie strawestować słynny filmowy cytat. A plusów Fox ma sporo, szczególnie w zestawieniu z konkurencją. Przede wszystkim jest większy niż gros innych samochodzików klasy A, bo mierzy ponad 3,8 m długości. Jest też dość wysoki (1,54 m), ba - nawet wyższy od Polo. Dzięki temu z przodu siedzi się wyżej, co ma dobroczynny wpływ na widoczność. Z tyłu zresztą również siedzi się dość wysoko, a pionowe ustawienie kanapy pozwoliło na wygospodarowanie całkiem sporego bagażnika.

Tagi: VW | Fox | raport | test

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij