auto motor i sport poleca:

Volkswagen Golf Plus - Wyższa konieczność?

Poleć ten artykuł:

Czyżby Volkswagen szukał pretekstu, by móc o swoim czołowym modelu mówić Jego Wysokość?

Volkswagen Golf Plus Zobacz całą galerię

auto motor i sport 3/2005

Dawno nie było słychać tak podzielonych opinii na temat nowego samochodu. Dotyczy to zarówno samego pomysłu na Golfa Plus, jak i jego wyglądu. Jedni uważają, iż jest to wynalazek zbędny, inni twierdzą, że samochód jest tak dobry, że "zamorduje" sprzedaż dotychczasowego Golfa.

By nie błądzić po omacku, zasięgnęliśmy języka u źródła, korzystając z obecności licznych przedstawicieli VW na międzynarodowej prezentacji prasowej. Otóż Golf Plus ma raczej przyciągnąć kupujących auta innych marek, niż uprawiać wewnątrzfirmowy kanibalizm. VW szacuje, że Golf Plus będzie stanowił około 25 procent sprzedaży całej rodziny Golfa, ale firma jest przygotowana technicznie na zwiększenie lub zmniejszenie tej liczby. Krótko mówiąc - pożyjemy, zobaczymy.

Przyjrzyjmy się w takim razie tym słynnym plusom Plusa. Jeśli chodzi o wymiary zewnętrzne, to praktycznie różni się tylko wysokość - za to o dobre 9,5 centymetra. Długość, szerokość i rozstaw osi pozostały identyczne lub prawie takie same jak w zwykłym Golfie. Wysokość auta sama w sobie nie jest istotną wartością, wszystko zależy od tego, jak się ją wykorzysta. Ponieważ dziś mało kto podróżuje w cylindrach, konstruktorzy Golfa Plusa większość dodatkowych centymetrów - dokładnie 7,5 z przodu oraz 8,5 z tyłu - wykorzystali na podwyższenie siedzeń. Dzięki temu siedzący z przodu mają lepszą widoczność, zaś podróżujący z tyłu siedzą bardziej wyprostowani i mają więcej miejsca na kolana. Poza tym wyprostowanie i podwyższenie tylnej kanapy pozwoliło na powiększenie bagażnika.

Przy zwyczajnym ułożeniu tylnej kanapy jego pojemność wynosi 395 litrów, czyli o 45 l więcej niż w Golfie. Kanapę można jednak przesuwać wzdłużnie, w całości lub w części, zależnie od jej "obsady". Co ciekawe, wraz z kanapą, przesuwa się część podłogi bagażnika, dzięki czemu nie tworzy się dziura, a podłoga pozostaje równa. Pojemność przedziału ładunkowego po maksymalnym odsunięciu kanapy w przód wynosi 505 litrów, zaś po jej złożeniu - 1450 litrów. Dodajmy jeszcze, że przedni prawy fotel można złożyć, co umożliwia przewiezienie przedmiotów o długości do 2,30 m.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 117 190 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3, kombi-5, van-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Volkswagen | Golf Plus | raport | test

Oceń artykuł:

3,80

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij