auto motor i sport poleca:

Volkswagen The Beetle w Meksyku

Poleć ten artykuł:

Właśnie wyjeżdża z fabryki kolejna generacja Beetle'a, potomka kultowego modelu Volkswagena. Czy nowy Garbus wywoła uśmiechy na twarzach i westchnienia - jak jego dziadek?

Volkswagen, The Beetle, Beetle Zobacz całą galerię

Jest rozpoznawany na całym świecie - jak butelka coca-coli bądź łyżwa Nike'a. Prawie 22 miliony egzemplarzy tego samochodu przemierzało wszystkie drogi świata od ponad 60 lat. Ma 27 lokalnych nazw i niezliczoną ilość odmian. Potrafił pływać, latać i całkiem nieźle jeździć. Występował w filmach, komiksach i grach komputerowych. To Volkswagen Garbus. Najpopularniejszy "żuk" właśnie odrodził się w postaci kolejnego Beetle'a. Czy to udana metamorfoza, sprawdzamy na meksykańskich drogach półwyspu Jukatan, gdzie zjawiskowo bujna przyroda okazała się idealnym tłem dla naszego bohatera.

 

Najnowszy model nie chce już być autem wymalowanym w kwiaty lub pacyfki. Spoważniał, dorósł i może zaprosić do swojego wnętrza nawet gościa pod krawatem. Stonowane wnętrze, charakterystyczne dla ostrożnego stylu Volkswagena, w połączeniu z dynamicznym designem bryły stworzyło ciekawy zestaw. W środku - zaprzeczenie gadżeciarstwa typowego dla Mini (mocny konkurent). Wszystko jest na swoim miejscu, funkcjonalne i przemyślane jak w Fabii (żaden konkurent, raczej skromna siostra). Za jedyną ekstrawagancję może uchodzić lakierowana lub karbonopodobna, zależnie od wersji wyposażenia, czołowa listwa deski rozdzielczej; nawiązaniem do pierwszego Garbusa jest wbudowany w nią schowek. Z przodu siedzi się wygodnie, z tyłu - nie. Długą podróż na tylnym siedzeniu pozwala znieść świetny system nagłośnienia auta firmy Fender. Bagażnik o pojemności 310/905 litrów jest spory jak na takie auto i łatwo dostępny. Producent chwali się, że jednostka 1.2 TSI o mocy 105 KM zużywa zaledwie 4,3 l/100 km. My jeździliśmy modelem z 2-litrowym silnikiem TSI (200 KM ze skrzynią DSG). Auto powinno spalać 7,7 l/100 km, ale ciężko było osiągnąć taki wynik.

Meksykańska droga jest równa i prosta jak od linijki. Mijamy szpalery palm między jezdniami o nawierzchni gładkiej jak stół. Zaskakuje nas oryginalny sposób egzekwowania ograniczenia prędkości. Zamiast znaków i zestawu fotoradarów, zastosowano tu kombinację progów. Właściwie w poprzek jezdni ustawiono rodzaj podwójnej, betonowej fosy, której głębokość jest chyba zależna od wielkości ograniczenia. Czasami trudno przez nią przejechać nie rysując podwozia. Skuteczność stuprocentowa - wszyscy zwalniają prawie do zera. Uważać też trzeba na okazy przydrożnej fauny. Zdarza się, że drogę przebiega wielki jak dłoń pająk ptasznik bądź iguana rozmiarów kota. O szybę, o zgrozo, zamiast szarych komarów rozbijają się kolorowe motyle. Nie wszystko też wydaje się tym czym jest. Truchło na poboczu to nie martwe zwierzę tylko... stół biesiadny; mijając go płoszymy stado ucztujących czarnych sępów. Niewiele brakuje, by - wystraszone - zderzyły się czołowo z naszym Beetle- 'em. Design przodu auta mógłby wtedy ulec gwałtownej zmianie.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 36 390 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Volkswagen | The Beetle | Beetle

Oceń artykuł:

0,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij