auto motor i sport poleca:

Wojna domowa

Poleć ten artykuł:

Honda i Toyota, Civic i Corolla - odwieczni rywale z jednego podwórka, tym razem w teście porównawczym. Czy na dobre wyszło im, że dojrzały i urosły do tego stopnia, że śmiało mogą konkurować z większymi modelami, jak Accord czy Avensis?

Toyota Corolla 1.6 Prestige oraz Honda Civic 1.8 Executive Zobacz całą galerię

Majestatyczna, ale ze sportowym zacięciem" i "o klasę wyżej" - tak Honda i Toyota reklamują Civica i Corollę w wersji sedan. Faktycznie, obydwa auta prezentują się teraz dostojniej niż w poprzednim wcieleniu. I nie jest to zasługą wyłącznie stylistów. Civic i Corolla urosły do tego stopnia, że wymiarami wręcz dorównują aktualnym reprezentantom klasy średniej. Nic dziwnego, że wyglądają "majestatycznie" czy też są "o klasę wyżej."

W czasie jazdy Honda i Toyota prezentują odmienne style, ale ich kierowcy mają jednakowo duże poczucie bezpieczeństwa. Dodatkowo, w Civicu kierowca czuje się bardziej zintegrowany z maszyną, natomiast w Corolli - lepiej izolowany od otoczenia. Lepsze precyzja prowadzenia i poczucie kontaktu kół z nawierzchnią oraz bardziej bezpośredni układ kierowniczy dowodzą "sportowego zacięcia" Civica, który tylko z zewnątrz prezentuje się majestatycznie. Aby zmusić jego nadwozie do wyraźnych przechyłów, trzeba pokonywać zakręty z prędkością nieprzepisową. Niestety, nierówności Honda nie "połyka" już tak chętnie jak zakrętów. Sztywno zestrojone zawieszenie dobitnie informuje pasa- żerów o każdej nierówności. Nawet łagodnych pofałdowań jezdni Civic nie chce tłumić łagodnie. Ale taki ma styl i na tym polega jego urok.

Toyota - wręcz przeciwnie. Za wszelką cenę próbuje zamaskować przed pasażerami niedoskonałości drogi. Czasami, na mniejszych nierównościach i przy niewielkiej prędkości, udaje jej się to bardzo dobrze. Zawieszenie pracuje cicho, a szumy toczenia wydaje się, że w ogóle nie występują.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 82 100 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Honda | Civic | 1.8 | Executive | Toyota | Corolla | 1.6 | Prestige | test | porównanie

Oceń artykuł:

4,50

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij