auto motor i sport poleca:

Z tarczą - Toyota Corolla Verso

Poleć ten artykuł:

Gdy rozstawaliśmy się z Toyotą Corollą Verso, miała na liczniku 95 tysięcy km - pod naszym "kierownictwem" przejechała 75 tys. km i nadal imponowała trwałością.

Test długodystansowyToyoty Corolli Verso Zobacz całą galerię

Oczywiście to nie znaczy, że Toyota gościła tylko na stacjach benzynowych i co 15 000 kilometrów na przeglądach gwarancyjnych.

W lipcowym podsumowaniu stwierdziliśmy konieczność wymiany przednich tarcz hamulcowych z okładzinami i (z tyłu) szczęk hamulca ręcznego, co przy przebiegu wynoszącym 75 000 km jest całkiem zwyczajnym zużyciem eksploatacyjnym; zwłaszcza że auto do lekkich nie należy, a niektórzy z nas, ci z większym temperamentem, próbowali z Corolli wydobyć sportowego ducha. Przy okazji lipcowego przeglądu (550 zł) wymiany tarcz dokonano, co uszczupliło kieszeń o 1552 złote. Natomiast działającą w kratkę przez całe lato klimatyzację naprawiono, gdy Verso przechodzi- ło przegląd przy 90 000 km przebiegu - koszt sprężarki klimatyzacji i jej wymiany na całe szczęście poniósł gwarant (5740 zł sprężarka klimatyzacji i 170 zł jej wymiana). Wcześniej wymieniono przednią szybę, która nie wytrzymała bliskiego spotkania z kamieniem; koszt - 1601 zł.

Za trochę dokuczliwe usterki można uznać zacinanie się zaczepu pokrywy schowka na środkowej konsoli oraz regulacji górnego mocowania pasa bezpieczeństwa przedniego fotela pasażera. Natomiast zewnętrzny pas bezpieczeństwa, "obsługujący" tylny prawy fotel, przestał samoczynnie się zwijać - te usterki pozostały do końca testu. Jak na wielu użytkowników, to niedużo.

Inna usterka to zaparowywanie od wewnątrz lewego przed niego reflektora. Tapicerka jak i plastiki wnętrza, choć trochę trzeszczą, nie zdradzają nad wyraz bogatej przeszłości auta.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 78 400 PLN
Dostępne nadwozia: van-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Toyota | Corolla Verso | van | test długodystansowy | test

Oceń artykuł:

3,20

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij