auto motor i sport poleca:

Z werwą - Peugeot 407 Coupé

Poleć ten artykuł:

Trochę mniej niż samochód sportowy, trochę więcej niż zwykła limuzyna - Peugeot 407 Coupé pozwala jeździć drapieżnie, cieszyć się luksusem oraz mieć pewność, że sąsiad takiego auta sobie nie kupi.

Peugeot 407 Coupé Zobacz całą galerię

Takie samochody, jak średniej klasy Peugeot w wersji coupé - nie mają łatwo. Klientów muszą szukać wśród koneserów, których stać na ten gest, że kupują auto pod wpływem emocji, a nie żmudnych cenowych kalkulacji. Dla nich liczy się wyjątkowość samochodu i jego niepowtarzalny wygląd. W tej ostatniej dziedzinie Peugeot poszedł na całość. Zrezygnował z usług Pininfariny, firmy która opracowała stylistykę nie tylko poprzednika - 406 Coupé - ale też w przeszłości "matkowała" pięknemu Peugeotowi 504 Cabrio i popularnej "205". Tym razem Francuzi sami zaprojektowali nadwozie Coupé, zgodnie z agresywną stylistyką "407" limuzyny. Rekini pysk i skrzela na przednim zderzaku, wąskie szelmowskie oczy reflektorów, do tego opływowy kształt ciała - od razu widać, że 407 Coupé jest zwierzęciem drapieżnym. To nie wszystkim musi się podobać, dlatego ocena urody francuskiego coupé wypada niejednoznacznie.

Komuś kto lubi się pokazać, 407 Coupé powinno przypaść do gustu. W stosunku do poprzednika, samochód zyskał na wyrazistości i komforcie, w porównaniu z limuzyną 407 jest o całe 14 cm dłuższy. Silniki dobrano tak, by zapewniały więcej niż przyzwoite osiągi - sześciocylindrowy HDi ma moc 204 KM i maksymalny moment obrotowy 440 Nm, jego benzynowy konkurent (trzylitrowy V6) ma siłę 211 koni mechanicznych. Trzeci w tym gronie - czterocylindrowy silnik benzynowy o pojemności 2,2 litra i mocy 163 KM - to jednostka podstawowa do tego modelu, więc niekoniecznie musi dotrzymywać kroku mocniejszym braciom.

Trzylitrowy silnik benzynowy podoba się głównie dzięki swojemu temperamentowi. Lubi przy tym, by podkręcić go do wysokich obrotów - wtedy podkreśla swój sportowy zadzior głębokim pomrukiem. Do charakteru tej jednostki wykonanej z lekkich stopów doskonale pasuje dobrze zestopniowana i precyzyjna sześciobiegowa skrzynia. Jeśli ktoś ponad "prace ręczne" ceni komfort, może za dopłatą dobrać do 211- -konnego V6 skrzynię automatyczną o sześciu przełożeniach.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 41 700 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Peugeot | 407 | coupe | raport | test

Oceń artykuł:

4,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij