auto motor i sport poleca:

Zapożyczony

Poleć ten artykuł:

Po 6 latach Koreańczycy odkryli co należy zrobić, by zaprojektowany przez nich samochód smakował również Europejczykom. Dlatego w karoserii nowego Hyundaia Santa Fe znajdziemy szczyptę BMW X5, odrobinę Porsche Cayenne i garść VW Touarega.

Hyundai Santa Fe Zobacz całą galerię

Pierwsza wersja Hyundaia Santa Fe debiutowała w 1999 roku. Do Europy trafiła dwa lata później, ale nie spotkała się z takim zainteresowaniem jak w USA. Koreańczycy postanowili coś z tym zrobić iw2003 r. rozpoczęli pracę nad następcą, nadając mu roboczą nazwę HCD-9 Talus. 26 miesięcy później, po wydaniu 155 milionów dolarów, Santa Fe II był gotowy.

Oryginalność koreańskiej stylistyki to nie jest coś, co dobrze sprzedaje się w Europie. Dlatego Santa Fe II to mieszanka stylistycznych zapożyczeń, głównie z niemieckich SUV-ów. Widać je nie tylko w karoserii. Zegary, wskaźniki i przyciski podświetlone są na ten koszmarny niebieski kolor, jaki znajdziemy w starszych Volkswagenach. O Santa Fe zaczęto mówić i pisać, że jest wytworny, dynamiczny i wytrzymały. Z pewnością tak... jak na Santa Fe.

Kierowca tego samochodu siedzi wygodnie, pasażer obok też. Podróżni na tylnej kanapie również nie mają specjalnych powodów do narzekania na brak miejsca, choć siedzisko mogłoby być nieco szersze. Wyrazów współczucia mają prawo oczekiwać osoby, którym przypadnie jazda w trzecim rzędzie, czyli na składanych fotelach w bagażniku. Nie dość, że nie ma gdzie zmieścić stóp, to przy wzroście ponad 180 cm głowa lekko wbija się w podsufitkę.

Przy standardowym ustawieniu foteli, czyli 2 + 3, pojemność bagażnika wynosi 528 litrów. To sporo. Po złożeniu oparć drugiego rzędu foteli, warto zwrócić uwagę na łatwość składania oparć - pojemność bagażnika zwiększy się do 1570 litrów. Konstruktorzy zadbali o to, by podłoga bagażnika i wierzchnia część położonego oparcia znajdowały się na równym poziomie. Niestety, jeżeli w podróż wybiera się siedem osób, należy pomyśleć o montażu dodatkowego bagażnika na dachu, bowiem przy rozłożonym trzecim rzędzie siedzeń pojemność bagażowa Santa Fe wynosi zaledwie 91 litrów.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 42 600 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Hyundai | Santa Fe | test | SUV

Oceń artykuł:

3,80

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij