auto motor i sport poleca:

Zwinny gad

Poleć ten artykuł:

Może i nie ma rekordowo mocnego silnika. Za to jeśli chodzi o jazdę i przyczepność, o agresję i zwinność, o panowanie na drodze - zna odpowiedzi na wszystkie pytania. Porsche Cayman S w teście.

Test Porsche Cayman S Zobacz całą galerię

Zaczyna się już od foteli. Niby nie są specjalnie twarde ani nie mają specjalnie długich siedzisk, na oko nie wiadomo też, czy aby na pewno dobrze trzymają na boki. Wystarczy jednak usiąść i wszystko staje się jasne. Są idealne.

Jak i reszta wnętrza. Dopracowane rozmieszczenie pedałów, duże zakresy regulacji, pionowo zamocowana kierownica. Nad konsolą stoper pakietu "Sport Chrono" - dodatek bardzo ładny i bardzo bezużyteczny. Obrotomierz ulokowany centralnie, prędkościomierz wyskalowany co 50 km/h. Wysoka jakość, świetne wykonanie. Zapach skórzanej tapicerki.

Stacyjka, typowo dla Porsche, po lewej stronie. Pod maską, czyli za oparciami foteli, znajduje się sześciocylindrowy bokser. Bazuje on na konstrukcji 3,2-litrowego silnika Boxstera, ale dostał układ zmiennych faz rozrządu VarioCam Plus prosto z jednostki Carrery. Już niedługo po przekroczeniu 2000 obr/min silnik Caymana wytwarza moment obrotowy o wartości przynajmniej 300 Nm, dzięki czemu praktycznie nie zdarza się, żeby auto nie było gotowe do skoku. Jednak na 3,4-litrową jednostkę nic tak nie działa jak wyższe obroty, przy których eksploduje ona energią. Brzmienie - od niskiego i surowego warkotu, po głośny, na wpół wyczynowy ryk.

Silnik standardowo współpracuje ze znakomitą sześciobiegową przekładnią mechaniczną, ale niestety nie w testowym modelu, który był wyposażony w pięciobiegowy automat Tiptronic S. Przełożenia zmienia on bardzo szybko (jak na automat) i całkiem nieźle odgaduje zamiary kierowcy, zwłaszcza w standardowym trybie pracy, kiedy np. nie każe silnikowi pchać się na wysokie obroty bez potrzeby. To duża zaleta; drugą jest możliwość ręcznego wyboru przełożeń (przełącznikami na ramionach kierownicy) - wówczas sterownik skrzyni nie wtrąca się w to, co robi kierowca. Niestety, jak na Porsche to za mało.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 257 908 PLN
Dostępne nadwozia: coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Porsche | Cayman S | Coupe | test

Oceń artykuł:

2,80

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij