auto motor i sport poleca:

Życie po życiu - Landwind X6

Poleć ten artykuł:

Przyszedł na świat jako Isuzu Amigo. Dorastał jako Opel Frontera. Zestarzeje się jako Landwind X6, produkowany w Chinach. Sprawdziliśmy, czy tak jak zalewu tanich tekstyliów należy obawiać się zalewu tanich aut "made in China".

Landwind X6 Zobacz całą galerię

Gdyby wciąż go produkowano, Opel Frontera liczyłby dziś ćwierć wieku. Do jego największych wad należały niedbałe wykończenie i słabe hamulce. W tych dziedzinach Chińczycy ani nic nie zepsuli, ani też nie poprawili. Niską jakość montażu widać gołym okiem - zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz auta. Widać też, gdzie oszczędzano. Wykładzina podłogowa, tzw. dywaniki, to w Landwindzie zwyczajne linoleum. W samochodzie o charakterze wyrobnika mogłoby mieć ono nawet swoje zalety, gdyby nie specyficzny, mało przyjemny zapach. Skojarzenie z wonią wypełnionego po brzegi kosza chińskich tenisówek w supermarkecie nasunęło się samo.

Testowany egzemplarz, napędzany benzynowym, 2,4-litrowym silnikiem o mocy 125 KM (rodem z Mitsubishi) poruszał się dość sprawnie. Do czwartego biegu przyspieszał całkiem żwawo. Jazda z wyższą prędkością okazała się niewskazana, nie tylko z racji niepewnego zachowania na drodze, ale z powodu prędkościomierza, który odmówił współpracy już w trakcie pierwszych 100 km testu. Pogoń za lisem, czyli drugim autem ze sprawnym prędkościomierzem, ujawniła, że do 120 km/h we wnętrzu Landwinda jest względnie cicho. Powyżej tej prędkości znaczny hałas "produkują" nie tylko sporych rozmiarów opony, ale wszystkie szpary w nadwoziu.

Później, w czasie intensywnej ulewy, prędkość jazdy trzeba było ograniczyć, bo w ślad za prędkościomierzem awarii uległa wycieraczka po stronie kierowcy.

Nawet bez tych defektów, prowadzenie Landwinda to spore wyzwanie. Za kierownicą można wprawdzie usiąść stosunkowo wygodnie, ale wszystko co jest związane z prowadzeniem auta wymaga wysiłku. Począwszy od zmiany biegów, skończywszy na "trafieniu" w zakręt. Mechanizm zmiany przełożeń jest mało precyzyjny, drogi prowadzenia dźwigni są długie, a "zapinaniu" kolejnych biegów towarzyszy opór. Zbyt duży, żeby powiedzieć że przyjemny. Układ kierowniczy jest niezbyt precyzyjny i - w testowanym egzemplarzu - miał spore luzy. Razem z zawieszeniem, które podczas pokonywania zakrętów pozwala nadwoziu Landwinda dość mocno przechylać się na boki, nie daje on kierowcy poczucia bezpieczeństwa.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 402 800 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Landwind X6 | terenówka | raport | test

Oceń artykuł:

4,30

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij