auto motor i sport

Prenumerata

Płacisz za 10, otrzymujesz 14!

  • Szczegóły
  • Prenumeruj
Strona główna > Wiadomości > Nowe silniki w BMW X1
15.01.2010 15:39

Nowe silniki w BMW X1 Dodaj do bagażnika

BMW  |  X1  |  sDrive18i  |  xDrive25i  |  nowe silniki

BMW X1

W marcu tego roku w gamie jednostek napędowych dostępnych w BMW X1 pojawią się nowe silnik cztero- i sześciocylindrowe.

Pod maską podstawowej wersji X1 sDrive18i znajdzie się 2-litrowa, czterocylindrowa jednostka benzynowa o mocy 150 koni mechanicznych (przy 6 400 obr/min) i maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym 200 Nm (przy 3 600 obr/min). W połączeniu z mechaniczną skrzynią biegów o sześciu przełożeniach, model ten przyspiesza od 0 do 100 km/h w 9,7 sekundy i rozwija prędkość maksymalną 202 km/h.

Wersja z przekładnią automatyczną potrzebuje 10,4 na przyspieszenie do „setki", podczas gdy prędkość maksymalna wynosi równe 200 km/h. Średnie zużycie paliwa kształtuje się na poziomie 8,2 litra na 100 km w przypadku skrzyni ręcznej i 8,4 litra na 100 km w przypadku „automatu". Emisja CO2 to odpowiednio 191 i 195 g na każdy km.

Ofertę X1 uzupełni model xDrive25i z sześciocylindrowym silnikiem benzynowym rozwijającym moc 218 koni mechanicznych przy 6 100 obr/min oraz 277 Nm przy zaledwie 2 500 obr/min. W wyposażeniu standardowym pojawi się inteligentny napęd na cztery koła oraz sześciobiegowa automatyczna skrzynia biegów.

Wysoka moc i pokaźny moment obrotowy pozwalają na rozpędzenie kompaktowego SUV-a BMW do 100 km/h w 7,9 sekundy i osiągnięcie maksymalnej prędkości 223 km/h. Wszystko to przy średnim spalaniu w okolicach 9,3 litra na 100 km i emisji CO2 równej 217 g na km.

Co więcej, w modelach xDrive18d, X1 sDrive18d, i X1 sDrive20d z rocznika 2010 dostępna będzie opcjonalna automatyczna skrzynia biegów. Klienci będą mieć do wyboru także nowe kolory nadwozia: Space Grey, Cashmere Silver, Tasman, Sparkling Bronze i Graphite Blue.

Źródło: Moto Target

 

REKLAMA


Dodaj do:

0/0

Oceń artykuł:

  • Wyślij znajomemu
  • Dyskutuj na forum
  • Wydrukuj
Wasze opinie na forum
Ten artykuł nie został‚ jeszcze skomentowany.
Bądź pierwszy i wypowiedz się w dyskusji!
  • « Wstecz
  • Do góry
Strony internetowe grupy Motor-Presse
auto motor und sport (Niemcy) | L' Automobile Magazine (Francja) | auto Illustrierte (Szwajcaria) | autopista | Automercado En Marcha (Hiszpania) | autohoje
Guia do AUTOMÓVEL Classificados (Portugalia) | AutoTest (Argentyna) | CarroRacing (Brazylia) |AUTOMOVIL (Meksyk) | auto motor i sport (Chorwacja) |
auto motor a sport AUTO 7 (Republika Czeska) | Auto Magazin Auto Piac (Węgry) | auto motor si sport (Rumunia) | Motor News (Ukraina) |
auto motor und sport (Grecja) | auto motor og sport (Norwegia) | auto motor & sport (Szwecja)
Dla mężczyzn |Motocykl | Fitness|Sex | Zdrowie | Styl | Dieta | Dieta ABS