Debiutowały w roku 1997 i stanowiły porządny krok naprzód w stosunku do aut A-grupowych. Ale dni aut WRC są już policzone!
W 2010 roku z odcinków specjalnych mistrzostw świata znikną samochody WRC w postaci, w jakiej je do tej pory znaliśmy. Decyzją Rady Światowej FIA, od tego roku pojazdy WRC będą bazować na autach typu S2000!
Kit do przeobrażenia S2000 w WRC ma kosztować nie więcej niż 30 000 euro i ma pozwolić na zwiększenie mocy o około 50 koni mechanicznych. Zestaw zawiera większą turbosprężarkę, kolektory ssący i wydechowe o większej średnicy, poprawiony system zmiany biegów z łopatkami przy kierownicy oraz elementy aerodynamiczne.
Żadne zmiany nie będą obejmować zaś elektroniki - wszystko w celu redukcji kosztów. Nowe pojazdy klasy WRC będą dopuszczone tylko do startu w mistrzostwach świata. Klasa Production Car World Rally Championship dla samochodów grupy N i obecnych S2000 - zostanie utrzymana.
Źródło: autoklub.pl
Wasze opinie na forum
Ten artykuł nie został‚ jeszcze skomentowany.Bądź pierwszy i wypowiedz się w dyskusji!

















Piątek trzynastego
Nie tylko dla miast
