auto motor i sport poleca:

10 modeli samochodów, których już nie ma

Poleć ten artykuł:

Tych aut już nie ma. Zestawiamy 10 modeli samochodów, które przestały istnieć na polskim rynku.

10 modeli samochodów, których już nie ma

1. Honda Accord

Nasze zestawienie aut nieistniejących rozpoczynamy modelem, który... jest dostępny. Jednak jeśli chcesz załapać się na to auto, musisz się śpieszyć. W tym roku kończy się produkcja Accorda i następcy prawdopodobnie nie będzie. Powód? Drastycznie malejąca sprzedaż. W 2012 roku sprzedano 815 sztuk, a rok później już tylko 113.

 

2. Honda CR-Z

Miał kontynuować sukces swojego kultowego poprzednika - Hondy CRX. Stylistycznie bardzo dobrze oddawał charakter małego, samochodu-rozrabiaki, ale niestety pod maskę zamiast mocnego silnika trafiła hybryda. Silnik 1.5 w połączeniu z motorem elektrycznym rozwijał zaledwie 122 KM. Kompletnie nie pasowało to do charakteru auta. Pomóc miała wersja Mugen (tuner Hondy) dostarczając 174-konny silnik. Jednak niewiele to dało. Sprzedaż z roku na rok malała, w Polsce w 2013 nie sprzedano ani jednej sztuki! Wkrótce zrezygnowano z dalszej produkcji Hondy CR-Z.

 

3. Honda Insight

To już trzecia Honda w naszym zestawieniu. Insight powstała po to, żeby konkurować z Toyotą Prius. W Polsce rynek samochodów hybrydowych nie jest łatwy, a Prius miał już wypracowaną dobrą opinię. Więc Honda nie miała zbyt dużych szans. W 2013 roku nie sprzedano ani jednej sztuki. Patrząc na sytuację Hondy, zastanawiamy się jaka będzie przyszłość tej marki w Polsce. Czy podzieli los Chevroleta?

 

4. Mitsubishi Colt

Zostajemy w Japonii. Colt jest ciekawym przypadkiem, bowiem historia tego modelu sięga 1978 roku. W Polsce, szczególnie popularną była generacja IV i V. Najnowsza, VI wytwarzana była od 2009 roku. W 2012 zaprzestano produkcji, choć jeszcze w 2013 roku sprzedano kilkaset sztuk. Model Colt zastąpiono przez Space Stara.

 

5. Mercedes Klasy R

Także tacy giganci jak Mercedes miewają upadki. Klasa R nie zyskała aprobaty na polskim ani europejskim rynku z prostego powodu - była za droga. Została stworzona głównie z myślą o amerykańskim rynku, a tam wszystko musi być duże i drogie. Cena, gabaryty i koszty utrzymania Klasy R przesądziły o jej losie. Przez 8 lat produkcji auto doczekało się dwóch faceliftingów. Produkcję zakończono w 2013 roku.

Tagi: modele | sprzedaż | wycofanie

Oceń artykuł:

3,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij