auto motor i sport poleca:

20 lat Audi A3

Poleć ten artykuł:

Wrzesień 1995 rok - to wtedy Audi przedstawiło światu auto z nowego dla marki segmentu. Początkowo nie dawano wiary małemu A3, dziś ten model jest jednym z fundamentalnych dla marki z czterema pierścieniami. Audi A3 obchodzi właśnie 20. urodziny.

Audi A3

Jakiś czas temu Audi obchodziło 40. urodziny modelu A4, które doczekało się niedawno dziewiątej generacji. Teraz marka z czterema pierścieniami świętuje dwie dekady mniejszego A3.

Początkowo Audi A3 było dostępne jedynie z napędem na przód i małymi silnikami. Później dołączył napęd quattro, pojawiła się też sportowa odmiana S3. Dziś A-trójkę można mieć z napędem na cztery koła, w odmianie ekstremalnie sportowej lub jako ekologiczną hybrydę. Do tego A3 występuje też jako sedan, kabriolet lub hatchback. Auto, oprócz produkcji w Niemczech wytwarzane jest też na Węgrzech, w Chinach, Indiach, a wkrótce też w Brazylii. W ciągu dwóch dekad sprzedano ponad 3,5 mln egzemplarzy A3.

Najnowocześniejszymi modelami są e-tron oraz g-tron. Ta pierwsza to hybryda z benzynowym motorem 1.4 TSI i silnikiem elektrycznym. G-tron nie jest oferowany na polskim rynku, auto jest zasilane gazem ziemnym i jest to "najczystsza" odmiana A3.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 118 570 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: 20 lat | Audi A3

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij