auto motor i sport poleca:

207 bardziej eco

Poleć ten artykuł:

Zobacz całą galerię

Czasami drobne zmiany zebrane w całość pozwalają na stworzenie bardzo ekonomicznego i przyjaznego środowisku pojazdu. Taką drogę wybrał Peugeot tworząc model 207 Economique. Samochód napędzany jest 90-konnym dieslem 1.6 HDI, z nowym oprogramowaniem jednostki sterującej i przeprojektowanym systemem regulacji spalin (EGR).

Model Economique został dodatkowo wyposażony w zmodyfikowaną, pięciobiegową, manualną skrzynię biegów, z dłuższym przełożeniem ostatniego biegu i opony Michelin 185/65R15 VLRR o bardzo niskim oporze toczenia.

Co więcej, inżynierowie Peugeota obniżyli auto o 5 mm i dołożyli komplet ospoilerowania poprawiający aerodynamikę. W jego skład wchodzi nowy przedni zderzak z przeprojektowanymi wlotami powietrza i dwuczęściowy tylni spoiler. W rezultacie współczynnik oporu powietrza małego lwa zmniejszono z 0,30 do 0,274.

Peugeot przekonuje, że 207 Economique będzie spalać średnio 3,8 l/100 km i emitować tylko 99 g dwutlenku węgla na kilometr.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 41 700 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Tagi: Peugeot 207 | Economique | Eco | Ecodriving |

Oceń artykuł:

4,00

Skomentuj (0)

Brak komentarzy
dodaj pierwszy komentarz

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij