auto motor i sport poleca:

30 km/h w mieście? Tego chce Europejska Inicjatywa Obywatelska

Poleć ten artykuł:

Wszystko ma oczywiście służyć bezpieczeństwu i ograniczeniu liczby wypadków w mieście. Czy to dobra droga, czy też kolejny sposób na łupienie kierowców i uprzykrzanie im życia?

Ograniczenia do 30 km/h we wszystkich krajach Unii Europejskiej na terenie zabudowanym chcą przede wszystkim rowerzyści i piesi. Kierowcy, ze zrozumiałych względów, mniej przychylnym okiem patrzą na ten pomysł. Wg inicjatorów zyskaliby jednak i oni - ruch przy 30 km/h miałby się odbywać bardziej płynnie, co zmniejszyłoby korki na ulicach. Ważnym elementem inicjatywy jest również fakt, że zarządcy dróg mieliby możliwość ustanawiania wyższych limitów na drogach pod swoim nadzorem.

Pytanie jednak, czy tego samego celu, bez denerwowania kierowców, którzy, nie oszukujmy się, jeszcze długo będą główną siłą w miastach, nie da się osiągnąć poprzez budowanie nowych, przejrzyście oznakowanych dróg, ścieżek rowerowych i chodników, a także wyprowadzania ruchu tranzytowego z miast dzięki obwodnicom. Poza tym jest szereg rozwiązań (światła, kładki dla pieszych, zwężenia przy szkołach), które również znacząco poprawiają bezpieczeństwo.

Jeśli do połowy listopada EIO zbierze milion podpisów z przynajmniej 7 krajów UE Komisja Europejska będzie musiała przedyskutować projekt. Na poniższej stronie można złożyć swój podpis: http://pl.30kmh.eu/

amis

Tagi: 30 km/h | inicjatywa 30 km/h

Oceń artykuł:

5,00

Skomentuj (3)

Samuraj, 11 lipca 2013, 17:42

... i tym samym będziemy mieli ograniczenia do 15 km/h, bo przecież niższa prędkość redukuje korki ...

eri, 10 lipca 2013, 19:20

...a potem powołają sztab urzędników do likwidacji korków :) Z reklamy funduszy europejskich: I tak to właśnie działa!

Samuraj, 10 lipca 2013, 18:45

Poczekamy jeszcze trochę i wpadną na pomysł ograniczeń z liczbą 20. :P
przejdź do forum

auto motor i sport przedstawia

auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia auto motor i sport przedstawia
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij