Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

320 km/h Skodą Octavią?

Skoda Octavia RS Skoda Octavia RS

W drodze do osiągnięcia poziomu sprzedaży 1,5 miliona aut rocznie (w 2018 roku) czeska marka bezustannie pracuje nad swoim wizerunkiem. Chce przykuć uwagę do swoich produktów np. za pomocą wystąpienia na tegorocznym Bonneville Speed Week, który zaplanowano na środek sierpnia. Podczas tej imprezy, na której bije się rekordy prędkości na dnie wyschniętego, słonego jeziora, Octavia ma pojechać z prędkością ponad 320 km/h. By osiągnąć ten cel inżynierowie Skody przy współpracy z firmą REVO Technik szykują specjalny egzemplarz "Oktawki" w wersji RS. Będzie wyposażony w dwulitrowy silnik TSI, ale z większą niż w seryjnej odmianie turbosprężarką. Na wysokooktanowym, wyścigowym paliwie da się podobno wycisnąć z niego moc 600 KM. Podobno tyle wystarczy, by rodzinne auto przekroczyło barierę 320 km/h.

Dla bezpieczeństwa kierowcy poza zestawem modyfikacji jednostki napędowej szykowana jest klatka bezpieczeństwa, spadochron i zestaw gaśniczy. Oby się nie przydał.

Czy Skoda osiągnie swój cel - dowiemy się w połowie sierpnia.

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 72 580 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Skodą ponad 320 km/h, i do tego jeszcze Octavią ... . Świat się kończy. Swoją drogą ciekawe, że chcą tyle osiągnąć bez żadnych spojlerów itd.
  ~Samuraj, 2011-06-20 22:55:27
 • avatar
  zgłoś
  Kto by pomyślał. Taka moc to chyba tylko na pokaz 1 egzemplarz. Wyciągnięcie takiej moc z 2 litrowego TSI to raczej na co dzień nie ma szans. Czytałem o modyfikacjach głównie Golfa R do max. 478KM przez firmy tuningowe i ograniczeniu prędkości do 290 km/h. Prawie wszystko wtedy rozbija się o cenę, koszta takich przeróbek. Na mój gust zbyt duże. Chyba lepiej średnie podkręcanie + doposażenie auta.
  ~hubal, 2011-06-20 20:44:16
 • avatar
  zgłoś
  Do takiej prędkości Skoda chce rozpędzić swoje auto na Słonych Jeziorach w USA.
  auto motor i sport, 2011-06-20 09:54:46
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij